Чи можна звільнити від військового призову робітників вугільних підприємств? – питання відкрите

0
654

Що таке вугілля під час війни для українських ТЕС, які вціліли від ракетних обстрілів, для металургійних підприємств та населення, яке обігріває вугіллям свої будинки, – пояснювати нікому не треба.

Видобуток вугілля по державних шахтах з початку війни впав на 37 відсотків. Шахтарі Західного Донбасу роблять усе можливе, щоб Україні вистачило вугілля для стабільного функціонування енергосистеми. Видобуток вугілля на всіх п’яти шахтоуправліннях ДТЕК Павлоградвугілля зріс на 21%. До жовтня 2022 року шахтарі ДТЕК Павлоградвугілля видали на-гора 16,7 млн тонн.

Але ж в Україні війна. Шахтарів призивали раніше і призивають зараз до лав ЗСУ. Спеціалісти йдуть. А замінити фізично міцних підземних робітників сьогодні нема на кого. Жінок, як це було під час Другої світової, до шахти ніхто не допустить.

Чи страждає від втрати підземних спеціалістів ДТЕК Павлоградвугілля? Напевне так. Але й визволити шахтарів від мобілізації керівництво компанії не може.

Але вугілля потрібне.

За вирішення проблеми вимивання фахівців на вугільних підприємствах Західного Донбасу взявся депутат Верховної Ради Роман Каптєлов:

«Я надіслав кілька листів до міністра оборони та до секретаря РНБО щодо проблем, які виникають внаслідок військового призову робітників вугільних підприємств Західного Донбасу, – повідомив Роман. –  Ці проблеми потребують термінового вирішення, і я сподіваюся на конструктивну відповідь від відповідних органів».

Чи можна звільнити від військового призову робітників вугільних підприємств? – питання відкрите.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ