Достало: журналисты требуют от власти публичных объяснений

0
543

Руководство ряда национальных вещателей подписало и распространило заявление «Остановить уничтожение свободы слова в Украине!». В обращении говорится, в частности, о том, что уровень угрозы свободе слова в Украине достиг критической черты. Об этом сообщила пресс-служба Национального союза журналистов Украины (НСЖУ).

«Это чрезвычайно острое заявление руководства национальных вещателей – телеканалов «NewsOne», «112-Украина», «Эра-медиа», медиа-холдинга «ZIK», – прокомментировал событие председатель НСЖУ Сергей Томиленко. – О поддержке требований к Президенту Украины, Верховной Раде и Генпрокуратуре публично отчитаться о состоянии расследования преступлений против журналистов и отреагировать на давление Нацсовета по вопросам ТВ и радио уже заявили и руководители и журналисты других украинских медиа».
В свою очередь в Национальном союзе журналистов Украины также отметили, что ситуация со свободой слова в Украине тревожная.
«Чиновники не идут на публичный диалог по правам журналистов, безнаказанность является системной, национальные телеканалы испытывают притеснения от власти и политиков, вражда к «неудобным» журналистам в обществе разгорается сознательно! По каждому пункту этого заявления и мы, и наши международные партнеры по вопросам свободы слова требуем публичных объяснений от власти», – заявил глава НСЖУ.

Приводим дословно содержание заявления.
Президенту України
Голові Верховної Ради України
Генеральному прокурору України
Прем’єр-Міністру України
Дипломатичним представництвам
Європейських держав та США в Україні
Зупинити знищення свободи слова в Україні!
Рівень загрози свободі слова в Україні дійшов критичної межі. За минулий рік громадськими організаціями зафіксовано майже 300 фактів порушення свободи слова, з яких близько 100 – напади на журналістів. Застосування фізичної сили до наших колег, підпали редакцій, арешти, обшуки, напади парамілітарних формувань, атаки армії інтернет-ботів, тиск з боку правоохоронних, фіскальних та інших органів – неповний перелік «аргументів» влади у діалозі зі ЗМІ. Окрему караючу роль в роботі ЗМІ виконує Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. Фактичні обов’язки цього органу звелися до цензури, постійних позапланових перевірок, шантажу редакцій стосовно подовження ліцензій тощо.
Зважаючи на посилення тиску на ЗМІ та початок згортання свободи слова в Україні, вимагаємо:

Від Президента України:
вжити заходів щодо припинення тиску на ЗМІ та надати пояснення щодо втручання глави держави чи його підлеглих у діяльність з видачі ліцензій, організації перевірок ЗМІ.
пояснити, яким чином з його боку відбувається контроль за діяльністю президентської «четвірки» у Нацраді з питань телебачення і радіомовлення.
Відкликати представників Нацради з питань ТБ, призначених за квотою Президента.

Від Верховної Ради України:
Заслухати звіт та визнати незадовільною роботу Нацради з питань ТБ і радіомовлення за 2017 рік.
Відкликати представників Нацради з питань ТБ, призначених за квотою Верховної Ради.
Заборонити Національній раді з питань телебачення і радіомовлення терміном на рік проведення позапланових перевірок ЗМІ.
Невідкладно провести парламентські слухання щодо свободи слова в Україні

Від Генеральної прокуратури України:
Надати публічний звіт про стан розслідування кримінальних справ щодо злочинів проти журналістів. Дати оцінку діяльності підрозділів СБУ, що здійснюють прослуховування і зовнішнє спостереження за журналістами. Куратором цих підрозділів є заступник голови СБУ Олег Фролов, котрий систематично надає відповідну інформацію в Адміністрацію Президента.

Провести розслідування діяльності керівництва Нацради з питань ТБ і радіо та члена Нацради з питань ТБ і радіо Сергія Костинського на предмет перешкоджання журналістській діяльності. Перевірити факти тиску на журналістів опубліковані в ЗМІ як Артеменко.leaks.

Звертаємося до керівників дипломатичних представництв США та європейських країн в Україні сприяти організації круглого столу, під патронатом парламенту США, ПАРЄ, Ради Європи та Європарламенту під назвою «День НЕсвободи слова в Україні».
Захистимо свободу слова – цінність, без якої не може існувати українська демократія!
Залишаємо цей лист-заяву відкритою для підписання журналістами, громадськими діячами, депутатами тощо.

Кожний, хто має бажання та готовність підтримати свободу слова в Україні може написати про це на електронну адресу freedom@eramedia.tv

Шеф-редактор ТОВ «Ера-Медіа» Тетяна Гончарова
Генеральний директор Медіа-холдингу «ZIK» Ігор Туркевич
Генеральний директор Телеканалу «NewsOne» Олена Рудик
Перший заступник генерального директора Телеканалу «112 Україна» Василь Сметана
Головний редактор «Радіо «Ера-ФМ» Віталій Дикий
Голова Міжфракційного депутатського об’єднання у Верховній Раді «На захист порушених конституційних прав громадян та проти політичних репресій «Заборонено забороняти» Андрій Деркач

Данное заявление является открытым для подписания. О его поддержке также уже заявили генеральный продюсер телеканала «ZIK» Наташа Влащенко, шеф-редактор «Радио-Вести» Андрей Блинов, ведущая и журналистка Национальной радиокомпании Украины Тамара Гусейнова и другие журналисты.
1716

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ