Защищаемся сами: поляки помогли Троицкой общине организовать добровольно-спасательную бригаду

0
308

Дело идет к тому, что в каждой объединенной общине будет своя спасательная команда и своя полиция. Троицкая община уже обзавелась собственной дружиной, состоящей из 17 добровольцев-пожарных.

Об этом сообщает пресс-служба Днепр ОГА:

Дніпропетровщині вже 82 ТГ визначили відповідальних за цивільний захист в громаді. За цим показником регіон – лідер України, повідомив заступник голови облдержадміністрації Сергій Карпенко.

«Реформа децентралізації дає громадам більше ресурсів, повноважень та можливостей. І водночас – більше відповідальності, – зазначив Сергій Карпенко. – Одна з головних задач керівників ТГ – створити ефективну систему цивільного захисту на місцях. Вона має гарантувати безпеку мешканців».

Переважна більшість громад Дніпропетровщини вже створила власні ланки цивільного захисту. Вони відповідають за боротьбу з пожежами та паводками, безпеку на воді – протистояння всім надзвичайним ситуаціям.

«Протягом року фахівці з цивільного захисту ОДА проводили онлайн-консультації з громадами регіону. Зокрема, розповідали колегам, як спланувати евакуацію населення. Створити та ефективно використовувати матеріальний резерв», – сказав Сергій Карпенко.

Має власну ланку цивільного захисту Троїцька громада. Вона виграла грант від програми U-LEAD з Європою. Фахівці з Польщі допомогли організувати добровільну рятувальну бригаду. Обласне управління ДСНС надало пожежну машину. Місцевим коштом – збудували депо з гаражем та кімнатою для рятувальників.

«У бригаді – 4 водії та 17 пожежників-добровольців. Ми підключилися до системи «101» та чергуємо цілодобово. Цьогоріч виїжджали на виклики вже зо 20 разів», – розповів начальник відділу з питань цивільного захисту, надзвичайних ситуацій та мобілізаційної роботи Троїцької сільради Володимир Костенко.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ