Заможні пенсіонери повинні сплачувати військовий збір

1
327

Західно-Донбаська ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області інформує, законодавчо встановлено, що військовий збір нараховується на ті види доходів, які підлягають оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб.
Оскільки, у 2015 році до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку  не включається сума пенсії  у розмірі 3654 гривні, то сума такого доходу не є об’єктом оподаткування військовим збором.
Разом з цим, якщо сума пенсії перевищує у поточному році зазначений розмір, то частина такого перевищення включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.
Статтею 164 Податкового кодексу передбачено, що  до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається  сума пенсії (включаючи суму її індексації), отримувана платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету, якщо її розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року  (1218 гривень х 3 = 3654).

1 КОММЕНТАРИЙ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ