Анатолій Гриценко: президент Порошенко захищає контрабандистів лісу

0
591

Позиція Порошенка по експорту лісу-кругляка не відповідає статусу президента, він фактично стає на захист контрабандистів. Про це лідер партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко сказав в ефірі телеканалу NewsOne 23 липня 2018 року.

“Експорт лісу-кругляка – це фактично знищення екології. По-друге, це підрив нашої меблевої, деревообробної, картонно-паперової і інших галузей промисловості. Це робочі місця там, а не у нас”, – сказав Гриценко.

За його словами, ліс купують європейські країни, де відсоток лісистості втричі вищий у середньому, ніж в Україні.

“Він (Порошенко) фактично стає на боці контрабандистів. Інших пояснень я не маю. Ті пояснення, що у законопроекті є якісь лобістські схеми… Стоп. Є в президента представник у парламенті, найбільша фракція, коаліція. Не давайте голосів”, – каже Гриценко. Якраз рішення Порошенка ветувати закон він назвав лобістським.

контрабандний український ліс закуповують у ЄС навіть такі великі компанії як IKEA та H&M

Нагадаємо, Петро Порошенко ветував закон проти контрабанди лісу. Закон обмежував річний обсяг заготівлі необроблених лісоматеріалів 25 млн куб. м на період дії мораторію на експорт необроблених лісоматеріалів, а також вводив кримінальну відповідальність за контрабанду лісу.

На минулому тижні британська неурядова організація Earthsight дослідила, що контрабандний український ліс закуповують у ЄС навіть такі великі компанії як IKEA та H&M. Промисловий ліс вирубують під виглядом санітарних вирубок. З 2013 року експорт лісу до країн ЄС зріс на 75%, перевищивши позначку в мільярд євро у 2017 році.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ