За замах на вбивство у Павлограді чоловіка засудили до 10 років позбавлення волі

0
339

У Павлограді безробітного чоловіка засуджено до 10 років позбавлення волі за замах на вбивство знайомого.

У матеріалах Павлоградського суду повідомляється: 15 серпня 2020 року, приблизно о 21.40 год. обвинувачений, перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння, знаходився біля будинку по проспекту Шахтобудівників в м.Павлограді, зустрів знайомого з дівчиною.

Під час спілкування між ними виникли неприязні відносини. Обвинувачений наніс постраждалому два удари рукояткою ножа в область голови. У відповідь той намагався вгамувати обвинуваченого, за для чого зайшов за його спину та почав утримувати останнього, взявши ззаду за руки.

Але той наніс йому один удар лезом ножа в область задньої поверхні грудної клітини зліва. Постраждалий не помер у місці вчинення злочину у зв`язку із своєчасним наданням йому допомоги медичними працівниками.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованого злочину не визнав, та показав, що він був знайомий з потерпілим. Останній також був раніше судимим та відбував покарання у виді позбавлення волі. При цьому, потерпілий вважав, що саме він , був винним у тому, що йому довелося відбувати покарання у місцях позбавлення волі. Крім того, подібні, як він вважає, неприязні відносини виникли між ними й з приводу інших питань, зокрема, зникнення грошей у брата потерпілого, погроз, висловлених на його бік, тощо.

В день вчинення злочину він вживав алкогольні напої, але на момент злочину вважав себе тверезим. На селищі ПШБ, в день вчинення злочину, в магазині АТБ він зустрів потерпілого. Останній запропонував йому поговорити. Розмовляючи, вони йшли в бік його місця проживання. Останній висував йому певні претензії, що випливали з їх відносин. Позаду них йшла дівчина . Згодом він та дівчина сіли на лавочці.

Виникла словесна сварка. Постраждалий погрожував побити. У відповідь він, взявши до рук ніж, став утримувати його, як кастет за рукоятку, та наніс рукояткою цього ножа удари по голові. Той впав на землю. Він став відходити з вказаного місця, а постраждалий, тим часом, підвівся, схопив його ззаду за шию, та став душити.

Разом з тим, в правій руці у постраждалого в якийсь час з явився ніж, через що, вириваючись , він порізав собі руку, оскільки цією рукою він виривав ніж з руки постраждалого .

Він, в свою чергу, з двома ножами став відходити з вказаного місця. На одному з двох ножів була кров. Дівчина почала викликати швидку допомогу.  Додав, що на його думку, коли він вивертав руку з ножем, саме в той момент потерпілому й могло бути завдане ножове поранення. Наполягав, що вказані дії були вчиненні ним не навмисно, під час захисту.

Потерпілий в судовому засіданні показав, що знає обвинуваченого вже тривалий час. Відносини останнім часом вони не підтримували, та не бачилися близько двох років, оскільки він відбував покарання в місцях позбавлення волі. Разом з тим до обвинуваченого він не мав на той час жодних претензій та просто не бажав з ним бачитися.

15.08.2020 року, у вечірній час він гуляв зі своєю дівчиною та бачив на мікрорайоні обвинуваченого біля магазину АТБ . Той сказав йому, що підійде до нього згодом. Через незначний час став кликати його поговорити, підійшов до нього. При цьому був у нетверезому стані. Він просив обвинуваченого піти, але той не реагував. Розмову вони почали біля лавочки. В якийсь момент в розмові почав проявляти агресію, підскочив, та він почув звук ножа, лезо якого відкрилося. Він це бачив на власні очі та сказав обвинуваченому, аби той ховав ніж та йшов геть. В той же час обвинувачений , тримаючи відкритий ніж у руці, став йому казати, що не побоїться його зарізати. Він йому відповів, що не боїться його, на що обвинувачений двічі ударив його рукояткою ножа по голові. Після цього з розвороту, з силою, зі сторони спини, наніс йому ще один удар ножем в ділянку серця.

У нього пішла кров, він став миттєво слабнути, осідати до землі та втрачати сили. Його дівчина стала викликати поліцію, а він зателефонував до швидкої допомоги, приїзд якої вчасно й врятував йому життя.

Додав, що в момент конфлікту та нанесення йому обвинуваченим тілесних ушкоджень ножем, у обвинуваченого було два ножа. Один, так звана «бабочка», а інший розкладний ніж. Спричинивши йому тілесні ушкодження обвинувачений поводив себе агресивно, був задоволений собою, допомогу йому не надавав та втік з місця злочину.

Суд ухвалив :

Обвинуваченого визнати винним у пред`явленому обвинуваченні за ч.2 ст.15, ч.1 ст.115 КК України. Призначити покарання – у вигляді позбавлення волі строком дев`ять років.

На підставі ч.1 ст.71 КК України, за сукупністю вироків, шляхом приєднання до вказаного покарання частини покарання у виді позбавлення волі строком один рік, що було не відбуте за попереднім вироком суду від 18 березня 2020 року, остаточно призначити покарання ОСОБА_7 у виді позбавленні волі на строк десять років.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ