За втрату бойової зброї капітана оштрафовано на 11 900 гривень

0
379

Якщо цивільні особи нерідко втрачають ключі та мобільні телефони, то військовослужбовці в екстремальних ситуаціях втрачають зброю. А втрата зброї вважається злочином,  яке не може бути виправданим.

Так, команді окремого радіолокаційного взводу оштрафовано на 12 тис грн., за втрату зброї. Про це повідомляється в матеріалах Павлоградського суду, розміщених в ЄРДР:

Обвинувачений проходячи військову службу за контрактом на посаді командира окремого радіолокаційного взводу 04.03.2022 року приблизно о 00:30 годині, знаходячись на відкритій місцевості території позиції взводу між селами Павлоградського району , під час спроби затримати невідомих осіб, допустив втрату ввіреної йому для службового користування зброї та боєприпасів, а саме: пістолету ПМ вартістю 2556 гривень 11 копійок та 9 мм набоїв у кількості 16 штук вартістю 10 гривень 24 копійки, які знаходилися в кобурі на поясному ремені, внаслідок порушення правил їх зберігання.

Обвинувачений під час судового розгляду свою вину у вчиненні кримінального правопорушення визнав повністю, суду пояснив, що дійсно в ніч з 03.03.2022 року на 04.03.2022 року під час несення військової служби та переслідуванні порушників, які проникли на територію тимчасової дислокації військової частини, він втратив ввірену йому зброю: пістолет ПМ з набоями до нього. Вранці пошукові заходи не принесли бажаного результату, зброя не була знайдена. За результатами службового розслідування було визначено, що зброя була втрачена під час бойової операції. В скоєному щиро кається, просить суворо його не наказувати, та надати можливість проходити далі військову службу.
Суд ухвалив:

визнати винуватим обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.413 КК України, та призначити покарання за ч.3 ст.413 КК України із застосуванням ст.69 КК України у виді штрафу у розмірі 700 (семисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 11900 (одинадцять тисяч дев`ятсот) гривень.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ