За оприлюднення фото та відео наслідків ракетних та авіаційних ударів противника — позбавлення волі

0
385

По всій території України фіксують випадки розповсюдження матеріалів із наслідків ворожих обстрілів у соціальних мережах відразу після влучання або падіння ракет.

Служба безпеки України у співпраці з Національною поліцією та представниками інших правоохоронних відомств протидіє проявам оприлюднення фото та відео фіксацій наслідків ракетних та авіаційних ударів ворога.

Є випадки, коли під виглядом “блогерів” діють агенти РФ, які намагаються коригувати ракетні обстріли українських міст і розвідувати позиції підрозділів ЗСУ. У інших випадках – відео та фото необдумано знімають і поширюють очевидці подій.

Таке розповсюдження шкодить обороноздатності нашої держави та створює загрозу повторних обстрілів противника із більш руйнівними наслідками влучань.

Такі дії коригувальників карають позбавленням волі:

ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану) карається позбавленням волі від 3 до 5 років, а вчинене з корисливих мотивів, чи з метою надання інформації ворогу, або якщо спричинено тяжкі наслідки – від 8 до 12 років;

ст. 114 (шпигунство) карається позбавленням волі на строк від 10 до 15 років.

ст. 111 (державна зрада) карається позбавленням волі від 12 до 15 років з конфіскацією майна, а ті самі дії, вчинені в умовах воєнного стану, передбачають позбавлення волі строком на 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацію майна.

У Службі безпеки України закликають громадян не допомагати ворогові коригувати вогонь. При виявленні підозрілих осіб, які фіксують місце падіння ракети, повідомляти про них правоохоронців, скориставшись  чат-ботом (https://t.me/stop_russian_war_bot) СБУ.

Також можна зателефонувати до чергової частини відділу у м. Павлограді УСБУ у Дніпропетровській області: (05632) 20-61-20.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ