Вторники по-украински, или как за короткое время превратить население в патриотов

9
1054

Вторники по-украински, или как за короткое время превратить население в патриотов

Во вторник 17 января все сотрудники Павлоградского исполкома, а вместе с ними, и сотрудники всех городских служб, если и не придут на работу в национальных костюмах, то, по распоряжению городского головы Анатолия Вершины, будут разговаривать, только на украинском.

Все госслужащие и без приказов обязаны в рабочее время на украинском, но , как один из способов популяризации государственного языка, – это хороший почин. Вторники – по-украински, пятницы – по-английски, возможно, – приучат к мысли о том, что Украина — это навсегда.

Украинский язык , даже здесь в русскоязычном регионе, население давно бы освоило,  если бы, при помощи языка мы смогли решить наши общие проблемы.  Но русскоязычные барыги мало чем отличаются от украиноязычных барыг. Украинские болтуны мало чем отличаются от русских.

Це був рік досягнень і викликів, розчарувань і нових надій. Але, за великим рахунком, 2013 рік став для нас роком прогресу.

Даже Виктор Федорович, с трудом, но  все же освоил украинский язык и с экранов телевизоров говорил нам на щирой украинской мові, провожая 2013 год:

“Дорогі співвітчизники! Іде 2013 рік. Рік непростий, можливо – найскладніший в історії незалежної України. Це був рік досягнень і викликів, розчарувань і нових надій. Але, за великим рахунком, 2013 рік став для нас роком прогресу. Через майдани і національні круглі столи, політичні суперечки і відвертий діалог ми йдемо шляхом взаєморозуміння і національної консолідації. Шлях цей дуже тернистий. Але пройти ми його повинні разом, пліч-о-пліч.

Переконаний: економічні труднощі і політичні чвари минулого року тільки загартували нас. Це наш досвід, наші уроки і наші спільні історичні іспити. І в 2013 році, незважаючи на всі виклики, ми гідно склали іспит на державну зрілість.

Послідовна політика соціальної справедливості, заснована на президентських соціальних ініціативах, – це гарантія незворотності цього шляху … “

Минуло три года. И, в принципе, те же самые красивые слова, на украинском языке, мы услышали от президента Порошенко, прощаясь с 2016-м годом:

“Дорогі українці! – говорил нам Петр Алексеевич. Не тільки діти, але кожен з нас, незалежно від віку, вірить в диво. Особливо в цей святковий час, яке починається ще зі Святого Миколая і завершується Водохрещем. Особливо в цю ніч, коли настає Новий рік і переповнює наші серця радістю, вірою, надією.

Приводів для оптимізму сьогодні більше, ніж рік тому. Легко ще не буде, але і найгірше в економіці — позаду. Ми подолали шок від руйнування частини індустріального потенціалу, викликаного військовою агресією. Так само, як і від ворожого закриття Росією ринку для наших товарів, від торгової і транспортної блокади.

Приводів для оптимізму сьогодні більше, ніж рік тому. Легко ще не буде, але і найгірше в економіці — позаду.

Ми адаптували наше господарство до нових умов. Нам вдалося відновити економічне зростання. І це дозволяє в новому році тримати курс на збільшення доходів українців…”.

Ми продовжуємо працювати над угодою з Європейським Союзом, как говорил нам Виктор Янукович, но есть большие подозрения, что эти титанические усилия ни к чему не приведут. И не суржик, точно, и не русский язык мешают нам строить новое государство. Наши поводыри, могут с легкость заболтать любую проблему, хоть на языке древних инков.

И, если бы  им вообще запретили говорить, года на два, чтобы без слов оценивать результаты работы, то  толку бы было больше, при условии, что каждый вторник по десять крупных государственных преступников отправляли за грати.

 От тоді б усі добродії дійсно відчули, що справжні українці і маленькі, й великі слів на вітер не кидають. Тоді б усі урозуміли, що українське слово дорожче золота.

9 КОММЕНТАРИИ

  1. Як міг мер міста запровадити таку ініціативу, якщо на державній службі повинні говорити постійно на українській мові. Незважаючи на те – вівторок це, чи неділля. Кіноляпи.

  2. хорошо получается – власть говорит на мове а народ по-русски. взаимопонимание достигнуто! потому и живем все хуже и хуже.

  3. Лошары, что вас не устраивает то? Один день на украинском; один день на аглицком и три дня на рассейской мове. Или вы и ее не знаете?

  4. И почему надо кого-то в кого-то превращать ?
    Выходит население Павлограда – вещи для превращения

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ