Подозреваемых в двух резонансных убийствах объединяет то , что они либо участники АТО, либо же волонтеры

3
811

Нам нужны хорошие новости, а не мыльные пузыри.  Громкое заявление о том, что убийцы журналиста Павла Шеремета, который был взорван в своем автомобиле 3,5 года назад, задержаны, – это хорошая новость. Смущает здесь то, что делается это наспех, как рапорт о победе. Зачем кричать раньше времени?

2,5 года назад так же громко о раскрытии убийства эксдепутата Государственной Думы РФ заявил генпрокурор Юрий Луценко. Уроженец Павлограда Ярослав Тарасенко 2,5 года, как соучастник убийства, содержится в СИЗО, но суд до сих пор не может признать его виновным, несмотря на предъявленные обвинения. Более того, по версии следствия, именно Ярослав Тарасенко покушался на жизнь Владислава Грищенко, которому сегодня предъявлено подозрение в убийстве Павла Шеремета.

Всех подозреваемых в громких убийствах объединяет то , что они либо участники АТО, либо же волонтеры. Ни сепаратистов, ни российских диверсантов среди них нет.
Сегодня ночью , в рамках расследования убийства Павла Шеремета, полиция провела обыск в доме волонтеров Акастеловых. Вот что по этому поводу написал на своей странице в Facebook лидер партии «Гражданская позиция» Анатолий Грииценко:

« Ще один обшук цієї ночі, у родині інших волонтерів. Не знаю особисто цих людей. Можливо, у поліції були якісь підстави. Але – чому три з половиною роки їх не обшукували? Чому прийшли в їхню домівку пізно вночі й обшукували до 5-ої ранку. Навіщо так по-силовому, напружено/демонстративно? Щоб надалі всі волонтери і добровольці країни не спали спокійно? Щоб надалі відбити будь-яке бажання і добровольцям, і волонтерам підставляти плече неспроможній державі в тяжку годину?..

…Попри дійсно тяжку і величезну за обсягом роботу, проведену слідством.
Чому?
1. Не виявлено мотиву вбивства. Без цього розслідування не завершене і без цього – не повірять.
2. Не знайдено замовника вбивства. Аналогічно.
3. Представлені як тверді докази щодо виконавців убивства відеоматеріали і записи телефонних розмов насправді не є прямими й переконливими доказами. Вони фрагментарні, сприймаються як вирвані з контексту цього конкретного злочину (розмови про удари ракетами Граду по столиці приміром). Тому навіть цей фрагмент справи (виконавці), який силовики вважають завершеним, – може розвалитися у суді (як розвалилася справа Надії Савченко з аналогічними доказами).
4. Інформація Нацполіції про особисте збагачення названих волонтерів і учасників АТО (купа невідомо як придбаних ними квартир і машин) – це дійсно тяжко для сприйняття чесними волонтерами і воїнами-патріотами. Але такі прикрі факти не обов’язково є доказами участі названих осіб у вбивствах. Багато хто у самій Нацполіції і Генпрокуратурі за той же період “прихопив” не менше, не вчиняючи вбивств.
5. Фрагменти телефонних розмов свідчать про дійсно психологічну неврівноваженість і радикальні настрої фігурантів, але таких зараз, на фоні війни і перманентної кризи в країні неврівноважених, злих і радикальних – десятки і сотні тисяч.
6. Чому вбили саме Павла Шеремета, за наявності багатьох більш “резонансних” цілей для злочинців, якщо вони дійсно хотіли розхитати ситуацію, то навіть із наведених слідством фрагментів розмов – абсолютно незрозуміло.
7. Припускаю, що слідство виявило (але поки що з якихось вагомих причин не оприлюднило) більш тверді й переконливіші докази. Припускаю, але чи дійсно це так?
8. Мені не подобається така шалена PR-подача неповних результатів незавершеного слідства, та ще й за участі особисто Президента. Ці проміжні результати міг представити керівник Нацполіції, без зайвої політизації.
Підсумок. Розслідування цього злочину треба продовжити і завершити дійсно переконливо. Так, щоб повірили не лише найвищі посадовці – щоб повірило суспільство”.

3 КОММЕНТАРИИ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ