Працівники Державного бюро розслідувань завершили досудове слідство у справі військовослужбовця з Донецької області, який намагався незаконно збувати озброєння своєї військової частини. Обвинувальний акт вже скеровано до суду.
Про це повідомляє прес-служба ДБР.
За даними слідства, у квітні 2025 року чоловік через соціальні мережі домовився з «покупцем» та обміняв викрадені з частини 26 гранат і 9 гранатометів на безпілотник. Згодом отриманий дрон він перепродав іншій особі за 40 тисяч гривень.
Надалі військовий планував отримати ще 65 тисяч гривень за продаж 9 гранат і 3 гранатометів, однак його затримали оперативники ДБР.
Під час слідчих дій правоохоронці вилучили всю зброю та техніку, у тому числі й ту, яку вже встигли реалізувати. Загалом задокументовано факти незаконного обігу 35 гранат і 12 гранатометів на суму понад 1,7 млн грн. У подальшому вилучене майно буде передано назад до Збройних Сил України.
Військовослужбовцю інкримінують:
-
привласнення боєприпасів і вибухових речовин із використанням службового становища в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 410 КК України);
-
незаконне носіння, придбання та збут бойових припасів і вибухових пристроїв (ч. 1 ст. 263 КК України).
У разі доведення вини йому загрожує до 15 років позбавлення волі.
Процесуальне керівництво у справі здійснює Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону.











