Виробництво зеленої енергії, утилізація відходів, енергетичні кооперативи – нове майбутнє громад Західного Донбасу

0
617

Громади Західного Донбасу за підтримки ДТЕК продовжують розробляти програми справедливої трансформації для своїх територій. Міжрегіональна робоча група з представників Петропавлівської, Миколаївській та Першотравенської територіальних громад обговорила можливі спільні проєкти, які забезпечать робочі місця і надходження до місцевих бюджетів в період згортання діяльності шахт. Учасники онлайн-наради визначили ключові напрямки співпраці трьох громад: використання твердих побутових відходів у якості палива, альтернативні джерела водопостачання, розвиток аграрного сектора, підвищення рівня соціальних сервісів, енергоефективність та екологія.

Про це повідомляє прес-служба ДТЕК ЕНЕРГО

Виробництво зеленої енергії, утилізація відходів, енергетичні кооперативи – нове майбутнє громад Західного Донбасу
Робоча група м.Першотравенськ

«Спільними зусиллями робочі групи визначили п’ять об’єднуючих факторів, які дозволять нам пом’якшити процес трансформації регіону, – зазначила Тетяна Лесюк, представниця робочої групи Миколаївської об’єднаної територіальної громади. – Ми розуміємо, що через кілька років життя наших громад зміниться. Україна, як і вся Європа, поступово відмовиться від теплової генерації і використання енергетичного вугілля. Це змусило нас вже сьогодні задуматися над майбутнім наших монопрофільних територій. Завдяки партнерській підтримці ДТЕК і залученню ними зовнішніх експертів нам вдалося об’єднати ключових представників трьох громад. Разом ми працюємо над проблемними питаннями нашого регіону і шукаємо альтернативу вугільним підприємствам».

Виробництво зеленої енергії, утилізація відходів, енергетичні кооперативи – нове майбутнє громад Західного Донбасу
петропавлівка

Учасники робочої групи за допомогою експертів агентства стійкого розвитку АСТАР сформулювали ключові фактори, від яких залежить успішність громад:

• енергетична збалансованість територій від культури виробництва зеленої енергії (ТПВ, енергетичні рослини, СЕС, енергетичні кооперативи) до культури споживання енергоресурсів;

• якісне водопостачання (для індивідуальних і промислових потреб)

• ефективне агровиробництво (перехід від сировини до формування доданої вартості під час переробки продуктів харчування)

• збалансованість медичних і соціальних послуг (диверсифікація ризиків з урахуванням різних джерел фінансування: державних, регіональних, муніципальних, благодійних і приватних)

• конкурентні освітні послуги для безперервного навчання будь-яких вікових груп з фокусом на дуальну освіту (максимум практичних навичок)

Виробництво зеленої енергії, утилізація відходів, енергетичні кооперативи – нове майбутнє громад Західного Донбасу
Миколаївська ОТГ

«Об’єднання громад через спільні економічні проєкти – запорука успішного розвитку регіону. Великий плюс у тому, що вже сьогодні громади Західного Донбасу працюють разом. Адже трансформація – це процес, який торкнеться усіх вугільних регіонів країни. Хто раніше до нього буде готовий, той і отримає преференції. Тим більше – з таким відповідальним бізнес-партнером як ДТЕК і з нашою підтримкою», – зазначив Олег Демчук, голова агентства стійкого розвитку АСТАР.

Всі напрацювання наради ляжуть в основу субрегіонального інвестиційного порталу. Його створять для залучення інвесторів до реалізації тих проектів, які забезпечать громади новим виробництвом, робочими місцями і переорієнтують економіку регіону.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ