Військовослужбовця, який вчинив смертельну ДТП у Павлограді, на два роки відправлено до дисциплінарного батальйону

0
891

Військовослужбовця термінової військової служби засуджено Павлоградським судом до двох років відбування покарання у дисциплінарному батальйоні, за наїзд на пішохода на пішохідному переході.

У матеріалах суду повідомляється:

Військовослужбовец 05.06.2022 року приблизно о 17.02 годині, керуючи технічно справним автомобілем «УАЗ 39094», рухаючись по вул.Дніпровській м.Павлограді в напрямку мосту через річку Вовчу м.Павлограда, в районі перехрестя з пров.Берестовим м.Павлограда здійснив наїзд на пішохода, який перетинав проїжджу частину  по пішохідному переходу на дозвільний «зелений» сигнал світлофору, не застосував своєчасних заходів до зниження швидкості та зупинки перед дорожньою розміткою , продовжив рух, та здійснив наїзд на потерпілого , в результаті чого останній отримав тілесні ушкодження, що призвели до його смерті.

Обвинувачений під час судового розгляду свою провину визнав частково, суду повідомив, що 05.06.2022 року він керував автомобілем «УАЗ» та перевозив вантаж та особовий склад з м.Підгороднє до м.Павлограду Дніпропетровської області. Швидкість руху автомобіля була 40-50 км/год. По вул.Дніпровській м.Павлограда він рухався в лівій смузі. Перед перехрестям, де відбулось ДТП, його обігнав джип, який став одразу гальмувати. Він також застосував гальма, проте вони не спрацювали. Він перестроївся в праву смугу руху, продовжив тиснути на педаль гальм. На пішохідному переході він побачив потерпілого, який в його бік не дивився та був в навушниках. Він повернув кермом вліво, щоб об`їхати пішохода, проте потерпілий не зупинився, і в цей момент відбулось зіткнення лівої передньої частини автомобіля з потерпілим. Автомобіль не одразу зупинився. Після зупинки він не зміг допомогти потерпілому, оскільки на нього напали перехожі. У скоєному розкаюється, просив вибачення у потерпілих, перерахував в якості компенсації завданої шкоди грошові кошти по 15 000 гривень кожній з потерпілій.

Допитаний в судовому засіданні експерт підтвердив, що при дослідженні технічного стану автомобіля «УАЗ 39094» гальмівна система транспортного засобу не розбиралась, дослідження проводилось експериментальним шляхом: він, перебуваючи за кермом автомобіля, розганявся, а потім застосовував гальма. Гальмівна система та система рульового керування знаходились у працездатному стані, ніяких несправностей не було виявлено.

Суд ухвалив: визнати обвинуваченого винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.415 КК України, та призначити покарання за ч.1 ст.415 КК України (Порушення правил водіння або експлуатації машин) .

На підставі ст.62 КК України покарання у виді позбавлення волі на строк 2 (два) роки замінити на покарання у виді тримання у дисциплінарному батальйоні на строк 2 (два) роки. Строк відбування покарання рахувати з моменту його фактичного затримання для відбуття призначеного покарання.

Стягнути на користь держави вартість проведених експертиз у розмірі 2265.36 гривень.

Цивільний позов потерпилих до військової частини про стягнення моральної шкоди, – задовольнити частково.

Стягнути з Військової частини України на користь потерпилих моральну шкоду, завдану кримінальним правопорушенням, у розмірі 200 000 (двісті тисяч) гривень кожній.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ