У господаря нелегального пункту прийому металу відібрали ваги, 3 т. товару та калькулятор, щобне міг рахувати гроші

0
408

Черговий «санітар лісу», з-поміж тих, хто допомагає безробітним чоловікам заробляти на шматок хліба та випивку здаванням металу, з чистою совістю відправлений на волю. Незважаючи на те, що квартальні приватного сектора миттєво дізнаються про відкриття нового пункту прийому металобрухту і поліція, загалом, теж  гракив не рахує,  мешканець Павлограда два місяці приймав метал, спокійно розплачувався за нього з населенням і спокійно продавав, але вже в три рази дорожче. Жодних податків при цьому платити не обов’язково.

Про винесення вироку порушнику законодавства України повідомляється у матеріалах Павлоградського суду, внесених до ЄРДР.

« Обвинувачений , не будучи особою, відомості про якого включено до переліку суб`єктів господарювання, що здійснюють операції з металобрухтом, не будучи суб`єктом підприємницької діяльності, ігноруючи вимоги ст.4 Закону України «Про металобрухт» від 05 травня 1999 року, в якому вказано, що «Заготівлю металобрухту здійснюють суб`єкти господарювання», «Заготівля, переробка, металургійна переробка металобрухту фізичними особами забороняються», порушив порядок здійснення заготівлі металобрухту та операцій з металобрухтом. З травня 2022 року, обвинувачений , особисто підготував взяте в оренду приміщення, де створив підпільний приймальний пункт та відповідні умови, необхідні для його нормального функціонування, заготував ваги, за допомогою яких зважував металобрухт та розраховувався грошовими коштами за принесений металобрухт, здійснював переробку брухту кольорових і чорних металів шляхом його сортування, тобто здійснював незаконні операції з металобрухтом. Так, 20.06.2022 року в період часу з 12.15 години до 14.10 години в ході проведення обшуку приміщення , під час якого зафіксовано факт незаконного прийому металобрухту, а також виявлено та вилучено: механічні ваги (ГИП – 782, ВШ – 200); електронні ваги «А PLUS»; брухт чорного металу вагою 2550 кг, алюмінію вагою 204 кг 500 г, цаму вагою 23 кг 500 г, – які обвинувачений незаконно заготовив без дотримання вимог законодавства щодо державної реєстрації, як суб`єкта господарювання, та схов якого здійснювався останнім на території вищевказаного приміщення.

Дії обвинуваченого ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.213 КК України, як здійснення заготівлі металобрухту, переробки брухту кольорових і чорних металів фізичними особами без дотримання вимог законодавства щодо державної реєстрації як суб`єкта господарювання, організація незаконних пунктів прийому, схову та збуту металобрухту.

06.07.2022 року між прокурором Павлоградської окружної прокуратури Чалим С.О. та обвинуваченим у цьому провадженні, була укладена угода про визнання винуватості у відповідності до вимог ст.ст. 468-470, 472, 473 КПК України, яка була надана в підготовче судове засідання. Згідно даної угоди обвинувачений ОСОБА_1 визнав свою винуватість в повному обсязі у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.213 КК України.

Сторони погодилися на призначення покарання обвинуваченому за ч.1 ст.213КК України у вигляді обмеження волі строком на 1 (один) рік із звільненням від відбування покарання з випробуванням на підставі ст.75 КК України та покладанням на нього обов`язків, визначених судом.

У підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 повністю визнав свою вину у скоєнні кримінального проступку . Просив суд затвердити укладену між ним та прокурором угоду про визнання винуватості.

Суд ухвалив:
Затвердити угоду. Визнати чоловіка винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.213 КК України, та призначити йому узгоджене сторонами покарання у вигляді обмеження волі строком на 1 (один) рік.

На підставі ст.75КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 (один) рік. Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави вартість проведеної експертизи у розмірі 755.12 гривень.

Речові докази:

– механічні ваги (ГИП – 782, ВШ – 200), електронні ваги «А PLUS», брухт чорного металу вагою 2550 кг, алюмінію вагою 204 кг 500 г, цаму вагою 23 кг 500 г, передані на збереження представнику ТОВ «Тормет-Дніпро» після набрання вироком законної сили конфіскувати в дохід держави; дві підкладки та частина рейки, сім зошитів, червону папку з документами, фіолетову папку з документами, один калькулятор, які передані на збереження до Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області – після набрання вироком законної сили знищити.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ