Вбивця, засуджений до 10 років ув’язнення, у Павлограді, повинен виплатити потерпілій сім’ї 1 000 000 грн, але де він візьме ці гроші

0
435

Двоє чоловіків проживали в одній квартирі. Випили літр горілки. І 19 лютого молодий неодружений чоловік у алкогольному маренні, забив старого ногами до смерті. Ні ножів, ані сокир для цього не знадобилося, – так буває.

Вбивці винесено вирок.

У матеріалах Павлоградського суду повідомляється:

Обвинувачений уродженець м. Родинське, Донецької області, з вищою освітою, не одружений, працюючий 19 лютого 2023 року, приблизно о 14.30 год. разом з постраждалим перебували за адресою свого мешкання, у приміщенні квартири, де разом розпивали алкогольні напої – горілку об`ємом 1 л.

Після вживання алкоголю постраждалий пішов спати до своєї кімнати.

Обвинувачений, на грунті неприязних відносин, які утворилися через словесні сварки, конфлікти та побутові непорозуміння, що відбувалися та мали місце між обвинуваченим та потерпілим під час їх спільного мешкання, усвідомлюючи свою фізичну перевагу перед потерпілим, який був чоловіком похилого віку 1945 р.н., та який був не в змозі протидіяти його злочинним діям, зайшов до приміщення спальної кімнати де постраждалий відпочивав, лежачи на підлозі, та умисно, з силою, почав наносити неодноразові удари руками та ногами в область голови, тулуба та кінцівок постраждалого.

Своїми умисними протиправними діями він спричинив останньому тілесні ушкодження не сумісні з життям у вигляді:

Ушкодження в області голови, які супроводжувались множинними крововиливами та набряком головного мозку, викликали травматичний шок, та вони перебувають в прямому причинно-наслідковому зв`язку з настанням смерті.

Від отриманих тілесних ушкоджень чолоік помер на місці.

В судовому засіданні обвинувачений заявив про те, що свою провину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України він визнає повністю визнав, висловив жаль з приводу вчиненого та звернувся до потерпілої з проханням про пробачення.

Позовні вимоги потерпілої в частині спричинених матеріальних збитків обвинувачений визнав повністю, а в частині відшкодування моральної шкоди частково, на суму 100 000грн.

Надаючи суду показання обвинувачений підтвердив,що
з потерпілим вони з жовтня 2022 року та до часу вчиненого кримінального правопорушення проживали разом у двокімнатній квартирі, яку винаймали.

За час вживання алкоголю конфліктів, бійок та скандалів між ними не було, а після розпиття алкоголю пішов спати до своєї кімнати. Надалі, через стан сильного алкогольного сп`яніння, він не пам`ятає того, що відбувалося в їх помешканні, та яким чином він наносив потерпілому удари, але пам`ятає, що прийшов до тями в той час, коли він намагався привести потерпілого до свідомості, та зрозумів, що той не подає ознак життя.

Потерпіла в судовому засіданні суду показала, що померлий є її колишнім чоловіком, з яким після розлучення вони підтримували близькі відносини, систематично зустрічалися, спілкувалися телефоном, вирішували сімейні та побутові питання.

Проживали вони окремо, але Їй було відомо, що її колишній чоловік та обвинувачений разом проживають у винайманому житлі, куди вона раніше приїжджала до потерпілого, та допомагала йому в облаштування побуту, продуктами харчування, ліками, тощо.

Про вбивство колишнього чоловіка вона дізналася від власника житла, яке арендували обвинувачений та потерпілий. Останній в день вбивства колишнього чоловіка повідомив її про це телефоном.

Вчиненим злочином обвинувачений вбив не тільки її колишнього чоловіка, а й батька трьох дітей, які, хоча наразі і є дорослими, але були народженні у шлюбі з потерпілим, а також дідуся трьох онуків.

В зв`язку з втратою потерпілого, його вбивством, спричинення їй тяжкої моральної шкоди, нею пред`явлено позов до обвинуваченого в частині моральної шкоди на суму 1 000 000 гривень, а також пред`явлено позов і в частині відшкодування матеріальних збитків, пов`язаних з похованням колишнього чоловіка на суму 11 255 грн, які вона просить стягнути з обвинуваченого.

Суд ухвалив:

Обвинуваченого визнати винним у пред`явленому обвинуваченні за ч.1 ст.115 КК України, призначити покарання у виді позбавлення волі строком десять років шість місяців.

Стягнути на користь постраждалої в рахунок відшкодування спричиненої матеріальної шкоди 11255 грн.(одинадцять тисяч двісті п`ятдесят гривень). Стягнути в рахунок відшкодування спричиненої моральної шкоди 1 000 000грн. (один мільйон гривень)

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ