В Росії вербують українців

3
350

За даними, «Міграційного профілю України», найбільш відвідуваними країнами світу для громадян України були Росія та Польща. Що ж стосується трудової міграції, то найбільше українці їдуть на заробітки в Росію – 43,2%, далі у Польщу  – 14,3%, Італію –  13,2% та Чеську Республіку – 12,9%. Також Росія у 2017 році попри зниження надходжень, залишалася лідером за обсягами грошових потоків в Україну — 1,2 млрд доларів, тоді як перекази із Польщі, яка в останні роки лідирує за кількістю трудових мігрантів-українців, перевищила 55 млн дол. В загальному, за даними Головного управління з питань міграції Міністерства внутрішніх справ РФ, в Росії знаходиться 2,5 млн українських громадян, з них працездатного віку – 1,9 млн.
Існуюча небезпека від поїздок у Росію – це ймовірність бути завербованим російськими спецслужбами. Так, співробітники СБУ встановили, що мешканець Луганської області «В», який з 2010 року офіційно працює на об’єктах будівництва Москви та Санкт-Петербургу, у 2016 році під час чергової поїздки на “заробітки” до Росії при проходженні паспортного контролю був направлений російськими прикордонниками в окреме приміщення, де з використанням психологічного тиску, був допитаний представником ФСБ РФ. Співробітника російської спецслужби цікавили місця розташування блокпостів та дислокації військових частин Збройних Сил України на території Луганської області. Особлива увага приділялась наявності особистих контактів українця з правоохоронними органами України. Потім співробітник ФСБ в ультимативній формі заявив, що для подальшого перебування на території РФ заробітчанин повинен співпрацювати з російською спецслужбою та надавати інформацію про дислокацію військових частин ЗСУ в зоні проведення АТО, переміщення військової техніки. Чоловік під тиском був змушений погодитися на конфіденційне співробітництво з представниками російської спецслужби. Однак потім він повідомив правоохоронцям про всі обставини спілкування з російською спецслужбою та не збирався виконувати вказівки ФСБ.
І таких подібних випадків вдосталь. Так, всі пам’ятають інцидент, який доводить, що їздити в Росію українцям вкрай небезпечно – це арешт українського журналіста, кореспондента «Укрінформу» Романа Сущенка.
Тому, Служба безпеки України звертає увагу мешканців регіону про те, що згідно з ч. 2 ст. 111 Кримінального Кодексу України “Державна зрада”, від кримінальної відповідальності звільняється громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.
І те, що наші громадяни зараз їдуть на територію країни-ворога – це небезпечно в першу чергу для них. Навіть якщо офіційно ця країна не визнана ворогом, вона діє, як ворог і відповідно уся державна система Росії буде чинити з українцями, як з громадянами ворожої країни.

3 КОММЕНТАРИИ

  1. И что в этом такого? Обычная работа спецов. А если что-то в Кацапетии не устраивает, так сиди в Нэньке и не скавчи.

    • Золотые слова)) лучше в Украине 2-3 тысячи рубить))) валить надо в более развитые страны !Родина – это где жопе теплее !!

  2. Что за бред ХОХЛОбацкий:))) Про какие спецслужбы идёт речь? Мы с другом в Ярославской области на “Собре” работаем без проблем уже 2 года. Ни о каких спецслужбах нет речи. Вопрос в украинских таможенниках. Вот они стараются обобрать украинцев, которые приезжают на Украину к родным во время отпуска. Эти чмошники готовы карманы все вывернуть, что бы узнать сколько ты везешь на Украину. Много не берут. 10-15% от тех денег, которые найдут. Это они так проверяют украинцев на честность. Так уж, при пересечении границы оберегайтесь украинских таможенников.
    И не верьте украинским упырям. Работы в России много. Всё оформляется законно. Предоставляют жильё. Я знаком на заводе с 6 украинцами. И ни кто не обижается на свою жизнь в России.

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ