В ”ДНР” заробляють по $37 в місяць і їздять на заробітки в Київ

6
330

У “ДНР” місцеві жителі працюють за $37-100 на місяць. Зарплат не вистачає навіть на необхідний набір продуктів. В Україні мінімалка досягла 4173 грн, а на непідконтрольній території платять у 3-4 рази менше, повідомляє джерело.

Мінімальна зарплата в т. зв. “ДНР” – трохи більше 1 тис. грн (2,5 тис. рублів). Пенсіонери, які вирішили залишитися на непідконтрольній території, отримують приблизно 1,2 тис. грн. А середня зарплата в “республіці” не досягає і 3 тис. грн. Платять у російських рублях.

Багато хто працює на підконтрольній території, розповідає донеччанин Андрій. Він приїжджає у Київ на два-три місяці таксувати. Цих грошей вистачає на те, щоб прожити в т.зв. “республіці” півроку. Переїжджати з Донецька не планує, мовляв, там сім’я і квартира.

У результаті розв’язаної Росією війни в Донецьку ціни впали тільки на житло, а продукти, ліки, техніка – все це доводиться купувати з величезною переплатою. Офіційно завозити товари на непідконтрольну територію заборонено, попри це на прилавках, розповідає Андрій, досі є продукти українського виробництва.

Під контролем Росії Донецьк усього за декілька років став біднішім у 2-3 рази. Ще у 2013-му в цьому регіоні були одні з найвищих зарплат в Україні. А зараз – і 2 тис. грн здаються “пристойною” зарплатою.

На спеціалізованих сайтах із оголошеннями найпоширеніша цифра в графі “заробітна плата” – $100. Або 2,7 тис. грн. Водночас на підконтрольній території мінімалка становить 4,1 тис., а середня – більше 10 тис. грн.

“Республіканський центр зайнятості” пропонує жителям Донецька більше 4 тис. вакансій. Зарплати варіюються від 1 до 8 тис. грн. Вакансій – безліч. А ось охочих працювати за такі гроші знайти не так вже й просто.

Для прикладу, лікарів у Донецьку шукають на зарплату 1,8 тис. грн. А якщо цей же фахівець переїде, наприклад, у Бахмут Донецької області (підконтрольна територія), зможе заробляти щонайменше 6 тис. грн. Різниця – у 3,3 раза.

У т. зв. “ДНР” залишаються одиниці: ті, хто не може виїхати, або ж переконані сепаратисти.

Як розповів один із лікарів, який виїхав із т. зв. “ДНР”, навантаження значно збільшилося. У псевдо-республіці скаржаться: не вистачає 5 тис. лікарів і 7 тис. медсестер.

“Є медичний університет у Донецьку. Але там випускають приблизно по 150 медиків у рік. І вони працювати не будуть. На все відділення може бути один лікар. Це просто катастрофа. Приходять люди на прийом, чекають годинами, кричать та скаржаться – нарікає медик.

Заробітна плата вчителя в окупованому місті варіюється від 4 до 6 тис. російських рублів. Тобто від 1,8 до 2,4 тис. грн. Такий само фахівець в будь-якому підконтрольному Україні місті може заробляти до 7 тис. грн. Тобто майже в 4 рази більше.

Приблизно стільки ж – до 3 тис. грн – заробляють донецькі продавці. Фактично, рівень заробітних плат за цілковитою більшістю вакансій не дотягує навіть до української мінімалки. Місцеві живуть за межею бідності. Шахтарям, які традиційно добре заробляли, видають зарплати щодня – по 120-200 грн. До того ж, наприклад, у шахті ім. Поченкова (Макіївка) не платять уже два місяці.

6 КОММЕНТАРИИ

  1. Очередная лажа для лошар тупоголовых. А чего в статейке не упоминают,что вонючий кацапский газ там стоит в 8 раз ниже, чем на “подконтрольной территории”, а отопление стоит в пять раз ниже.

  2. Статья рассчитана на тех,кто находится в полной изоляции ,или был в коме 5 лет,пришел в сознание,а врач который является членом партии свобода ему говорит:Россия развязала войну,в Донецке живут на 1000 грн в месяц……….Пациент опять впадая в кому шепчет ему-врещь собака …….

  3. И тот которой Володя також ПНХ, в родную говень, чушка фино-татарская маськаль

  4. И вообще нафик им та медицина, у них же есть иконы Матарылы, Сралина и Николашки Кровавого, мудотворныя иконы, секты МЦП-ФСБ гундяя

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ