Увага! Держава гарантує безкоштовні медичні послуги!

0
581

Шановні павлоградці!
На ваші чисельні запитання до Громадської комісії щодо правомірності вимог працівників лікувальних закладів міста відносно оплати їх послуг та відносно сплати так званих «благодійних внесків» повідомляємо, що дійсно мається затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 р. № 1138. «Перелік платних послуг, які можуть надаватися в державних та комунальних закладах охорони здоров’я», відповідно до якого:

I. Послуги, що надаються згідно з функціональними повноваженнями державними і комунальними закладами охорони здоров’я:

1. Косметологічна допомога, крім тієї, що подається за медичними показаннями.
2. Анонімне обстеження та лікування хворих, заражених хворобами, що передаються статевим шляхом, а також хворих на алкоголізм і наркоманію (крім обстежень на ВІЛ та СНІД).
3. Лікування безпліддя, включаючи хірургічні методи, штучне запліднення та імплантацію ембріона.
4. Оздоровчий масаж, гімнастика, бальнеологічні процедури з метою профілактики захворювань та зміцнення здоров’я дорослого населення.
5. Консультування і лікування осіб з вокальними порушеннями або з метою їх профілактики, подання фоніатричної допомоги.
6. Лікування логоневрозів у дорослих.
7. Операції штучного переривання вагітності в амбулаторних умовах (методом вакуум-аспірації у разі затримки менструації терміном не більш як на 20 днів) та у стаціонарі (до 12 тижнів вагітності), крім абортів за медичними і соціальними показаннями.
8. Медичні огляди:
для отримання виїзної візи (крім службових відряджень державних службовців та при виїзді на лікування за наявності відповідних медичних документів);
попередні профілактичні медичні огляди при прийнятті на роботу та для отримання посвідчення водія транспортних засобів (крім випадків, коли медичні огляди проводяться за направленнями органів державної служби зайнятості), медичні огляди для отримання дозволу на право отримання та носіння зброї громадянами, а також відповідні періодичні профілактичні медичні огляди.
9. Протезування в тому числі зубне, слухове та очне.
10. Корекція зору за допомогою окулярів та контактних лінз.
11. Стоматологічна допомога, що подається населенню госпрозрахунковими відділеннями, кабінетами закладів охорони здоров’я.
12. Медичне обслуговування закладів відпочинку всіх типів, спортивних змагань, масових культурних та громадських заходів тощо.
13. Лабораторні, діагностичні та консультативні послуги за зверненнями громадян, що надаються без направлення лікарів.
14. Медична допомога хворим удома (діагностичне обстеження, процедури, маніпуляції, консультування, догляд), крім осіб, які за станом здоров’я та характером хвороби не можуть відвідувати заклад охорони здоров’я.
15. Перебування у стаціонарі батьків у зв’язку з доглядом за дітьми віком понад 6 років, якщо це не зумовлено станом хворої дитини.
16. Перебування батьків разом з дітьми в дитячих санаторіях та надання їм послуг лікувального, профілактичного та реабілітаційного характеру.
17. Надання санаторно-курортних послуг (реалізація путівок).
18. Проведення профілактичних щеплень особам, які від’їжджають за кордон за викликом, для оздоровлення в зарубіжних лікувальних або санаторних закладах, у туристичні подорожі тощо за власним бажанням або на вимогу сторони, що запрошує.
19. Проведення профілактичних щеплень усім особам, які бажають їх зробити поза схемами календаря профілактичних щеплень в Україні.
20. Діагностика, профілактика та лікування в госпрозрахункових кабінетах народної і нетрадиційної медицини.
21. Медичне обслуговування за договорами із суб’єктами господарювання, страховими організаціями (в тому числі з Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України).
22. Медичне обслуговування іноземних громадян, які тимчасово перебувають на території України, в тому числі за договорами страхування.
23. Обстеження, консультування та лікування хворих із сексуальними розладами, за винятком тих, які є симптомами тяжких психічних розладів.
24. Проведення судово-психіатричної експертизи за межами територіального розподілу.
25. Проведення судово-медичної та судово-психіатричної експертизи у цивільних справах.
26. Надання висновку фахівця з питань судово-медичної та судово-психіатричної експертизи на запити юридичних і фізичних осіб.
27. Проведення судово-медичних досліджень за замовленням іноземних громадян.
28. Реалізація компонентів та препаратів, виготовлених з донорської крові.
29. Видача бланків особистої медичної книжки.
30. Стажування лікарів (провізорів) – інтернів у базових закладах та установах охорони здоров’я, якщо ці лікарі (провізори) – інтерни:
закінчили недержавні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти;
закінчили державні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти на умовах контракту;
прийняті на роботу в недержавні заклади охорони здоров’я (недержавні фармацевтичні заклади, підприємства);
повторно проходять інтернатуру;
бажають отримати другу спеціальність в інтернатурі.
31. Підготовка і навчання з відповідною видачею сертифіката працівників немедичних спеціальностей (громадян за їх бажанням) практичним навичкам подання невідкладної медичної допомоги.
32. Видача копії медичної довідки, витягу з історії хвороби.
33. Проведення у порядку, визначеному МОЗ або уповноваженим ним органом, у лікувально-профілактичних закладах клінічних випробувань лікарських засобів, у тому числі медичних імунобіологічних препаратів, медичної техніки, виробів медичного призначення та медичних технологій.
34. Реалізація радіофармпрепаратів.

Тобто, тільки названі послуги, що надаються державними та комунальними закладами охорони здоров’я, є платними. Всі інші – БЕЗКОШТОВНІ.

І друге питанні, яке постійно виникає під час відвідування медичних закладів міста – чи є законними вимоги (прохання, пропозиції) зробити благодійний внесок до благодійного фонду. Як стало відомо з відповіді головного лікаря КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР Олійника С.С. на запит Громадської комісії «благодійні внески надаються виключно на добровільних засадах, з обов’язковим документальним оформленням, про необхідність внесення благодійних пожертвувань, як попередньої і обов’язкової умови отримання медичної допомоги мова не іде», крім того «з метою уникнення безсистемних та неконтрольованих зборів коштів проводиться відповідна роз’яснювальна робота серед громадськості щодо заборони примусового стягнення коштів з пацієнтів у вигляді благодійних внесків».

Тобто, сплата до благодійного фонду є лише виключно Вашим бажанням, і така сплата не передбачає ніякого примусу. У разі, якщо працівники будь-якого закладу охорони здоров’я міста будуть вимагати від Вас зробити оплату послуг, які не зазначені в наведеному вище Переліку або вимагати зробити благодійний внесок до благодійного фонду, слід звертатися до правоохоронних органів, а крім того, просимо повідомляти дані факти Громадській комісії, номер мобільного телефона заступника голови Громадській комісії Владимира Курдюкова 066-03-07-594.

Член Громадської комісії Курдюков В.В.
Член Громадської комісії Губарь В.В.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ