Лабораторные, диагностические и консультационные услуги могут быть платными, если у пациента отсутствует направление

0
270

Бесплатные медицинские услуги в Украине давно стали условным понятием. Но какую-то помощь бесплатно пациентам у нас оказывают. В Украине даже принята Программа медицинских гарантий. Нужно лишь уяснить, как в действительности эта программа работает. Об этом сообщается в Facebook, на странице горздрава Павлограда:

“Будь-яка з комунальних лікарень, які працюють за договором з Національною службою здоров’я, має надавати пацієнтові БЕЗОПЛАТНУ медичну допомогу в межах Програми медичних гарантій.

Але є низка послуг, які не входять у Програму медичних гарантій. Їх державні та комунальні медичні заклади можуть надавати платно.
Платно – це означає згідно з переліком і тарифами, визначеними власником лікарні або уповноваженим органом. Оплата здійснюється виключно у вигляді офіційних платежів.

Це такі послуги, як, наприклад:

– Лабораторні, діагностичні та консультативні послуги, по які пацієнт звернувся БЕЗе-направлення. Крім звернення до лікаря ПМД, з яким укладено декларацію, а також гінеколога, стоматолога, психіатра, нарколога, фтизіатра, педіатра. Також без направлення можна звернутись до лікаря, у якого пацієнт із хронічними захворюваннями перебуває під медичним наглядом.

– Планова стоматологічна допомога дорослим.

– Медичні огляди для отримання виїзної візи. Періодичні профілактичні медичні огляди та профілактичні медогляди при прийнятті на роботу та для отримання посвідчення водія транспортних засобів. Крім випадків, коли медичні огляди проводяться за направленнями органів державної служби зайнятості. Медогляди для отримання дозволу на право отримання та носіння зброї.

– Оздоровчий масаж, гімнастика, бальнеологічні процедури з метою профілактики захворювань та зміцнення здоров’я дорослого населення.

– Лікування безпліддя, включаючи хірургічні методи, штучне запліднення та імплантацію ембріона.

– Перебування у стаціонарі батьків у зв’язку з доглядом за дітьми віком понад 6 років, якщо це не зумовлено станом хворої дитини.

Весь перелік цих платних послуг, визначений у постанові Кабінету міністрів №1138  .

Також нагадуємо,що всі послуги, які входять до Програми медичних гарантій, надаються БЕЗОПЛАТНО. Для цього потрібне електронне направлення або від лікаря первинної ланки, з яким підписана декларація, або від лікуючого лікаря.

Невідкладна або екстрена медична допомога надається безоплатно та без направлення.

НСЗУ оплачує лікарням медичні послуги. На 2021 рік з НЗСУ уклали договори чотири комунальнізаклади охорони здоров’я м. Павлограда, а саме: КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда», КНП «Павлоградська міська лікарня №1», КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування», КНП «Павлоградський пологовий будинок».

А органи місцевого самоврядування виділяють кошти на утримання лікарень: оплата комунальних послуг, проведення ремонтів та придбання сучасного обладнання. Так, протягом 2019-2020 років за рахунок міського бюджету Павлограда було закуплене комп’ютерне обладнання для медичного персоналу та сучасне медичне обладнання. Кожна лікарня отримала обладнання для лапароскопічних операцій. Були придбані монітори спостереження пацієнтів, кисневі концентратори, апарати штучної вентиляції легенів, відеоендоскопічні системи, рентгенологічне обладнання та інше. А це означає, що пацієнти можуть отримати більше якісних та БЕЗОПЛАТНИХ медичних послуг.

У 2021 році планується провести капітальний ремонт реанімаційного відділення Павлоградської лікарні інтенсивного лікування, капітальний ремонт амбулаторії №8 (вул.Нова), заміна всіх дерев’яних вікон на металопластикові в Пологовому будинку, ремонт другої черги дитячого відділення Павлоградської лікарні №1″.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ