Украина два года будет выискивать пандусы на своих автостанциях и вокзалах

0
281

В Украине все вокзалы, автостанции и аэропорты проверят на наличие пандусов и перилл для людей с инвалидностью. Хотя, в стране достаточно учреждений, в которые и здоровому человеку зайти не просто.

На протяжении двух лет в стране будет проведен комплексный аудит доступности зданий, а также всех железнодорожных вокзалов, аэропортов и автостанций. О таких планах Кабинета Министров шла речь во время заседания Совета безбарьерности, – сообщает пресс-служба ОГА. Именно Совет безбарьерности контролирует выполнение Нацстратегии по созданию безбарьерного пространства в Украине, которая была разработана в рамках инициативы первой леди Елены Зеленской.Украина два года будет выискивать пандусы на своих автостанциях и вокзалах

«Зокрема, до кінця цього року міністерства мають перевірити на доступність усі будівлі, які перебувають у їхньому розпорядженні. До кінця наступного року Міністерство інфраструктури планує перевірити на безбар’єрність усі залізничні вокзали, аеропорти та автостанції.

У ході аудиту перевірятиметься не лише оснащеність будівель пандусами, наявність ліфтів та поручнів, але і їхня відповідність державним будівельним нормам (ДБН) щодо доступності. У підсумку буде сформовано перелік об’єктів та прилеглих територій, які потребують облаштування елементами доступності. У випадку якщо ті наявні, але не відповідають або лише частково відповідають ДБН, передбачається їхня модернізація.

Аудит пройде по всій території країни – від столиці до невеликих ОТГ на Донеччині та Закарпатті.
Олена Зеленська у ході засідання Ради безбар’єрності звернула увагу, що з перешкодами в Україні стикаються не лише люди з інвалідністю. Страждають від них і батьки з дитячими візочками, люди з тимчасово обмеженою мобільністю, літні люди, вагітні жінки тощо.

“Безбар’єрність має стати новою суспільною нормою. Зміни, які ми ініціюємо на Раді безбар’єрності, стосуються не лише людей, котрі змушені стикатися з різними бар’єрами у своєму житті. Ці зміни насамперед про те, якою країною ми прагнемо бути. Країною, де кожен має рівні права та можливості. Країною без бар’єрів”, – зазначила Олена Зеленська.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ