Угля не хватает: половина энергоблоков государственных ТЭС не работают

1
312

По данным системного оператора НЭК “Укрэнерго” по состоянию на 17:00 20 января 10 из 23 энергоблоков ТЭС государственной компании “Центрэнерго” не работают из-за нехватки угля.

Об этом сообщает пресс-служба Министерства энергетики.

“Загалом в роботі знаходиться 7,5 енергоблоків. Решта 6 блоків знаходяться на ремонті.

Найбільше енергоблоків через брак вугілля простоює на Зміївській ТЕС. На станції не працює 6 з 10 блоків. На Трипільській ТЕС через відсутність вугілля простоює 2 блоки і 1 контур, на Вуглегірській – 1 енергоблок.

За даними міністерства енергетики, станом на 20 січня на державних ТЕС “Центренерго” знаходиться 130 тис. тонн вугілля. Ні одна з трьох ТЕС не виконує мінімальний норматив накопичення вугілля.

Нагадаємо, з початку року запаси вугілля на складах українських ТЕС збільшились на 56%, переважно завдяки приватним компаніям – Донбасенерго та ДТЕК.

Левова частка збільшення запасів вугілля відбулась за рахунок зростання запасів палива на ТЕС “ДТЕК Енерго”, яке склало 81% або 223 тис. тонн. “ДТЕК Енерго” за вересень-грудень 2021 року імпортував 880 тис. тонн вугілля, не дивлячись на глобальний дефіцит і рекордні ціни на світових ринках. Загалом компанія законтрактувала 10 кораблів з вугіллям з США та Колумбії. Державна “Центренерго” за цей час отримала 4 судна з вугіллям”, – говорится в сообщении.

 

1 КОММЕНТАРИЙ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ