Учуяв запах азотной кислоты, павлоградцы требуют пояснений со стороны ГП НПО “ Павлоградский химзавод”

0
961

В Павлограде ничего секретного, кроме ГП НПО “ Павлоградский химзавод”, в принципе, не осталось. Режимное предприятие, где создают и уничтожают твердотопливные боевые ракеты, работает под надежной охраной.

Предприятие развивается, расширяет номенклатуру продукции, формирует базу для производства стратегического сырья. Необходимо построить в ближайшее время, исследовательски-промышленный объект по «організаціi підготовки кислот». Опубликовано заявление об экологических последствиях работы такого объекта на территории города. Опасности нет, – заявляют специалисты данного предприятия.

Но у тех, кто имеет опыт обращения с кислотами 1-2 классов, – вопросов много. Члены экологического общества им. М. Варняка обратились к гендиректору ГП НПО “ Павлоградский химзавод” с письмом, в котором просят разъяснить ситуацию:

ГЕНЕРАЛЬНОМУ ДИРЕКТОРУ
ГП НПО «ПАВЛОГРАДСЬКИЙ ХІМЗАВОД»
ШИМАНУ Л.М.

Шановний Леонід Миколаєвичу!

Працівники ввіреного Вам підприємства опублікували в газеті «ТН-Експрес» вiд 02 травня 2019 року в № 18/1106 «Заява про екологічні наслідки діяльності».

У цій статті подається інформація про намір підприємства розширити номенклатуру продукції, яка виробляється на підприємстві для створення вітчизняної бази в напрямку реалізації імпортозаміщення по отриманню стратегічнї сировини-для чого планується створення об’єкта «Будівництво дослідно – промислового об’єкта з підготовки кислот ДП« НВО »ПХЗ і подальшої її експлуатацією

Для видачі зауважень, претензій і пропозицій від громадських організацій та окремих громадян міста, особливо від громадян, які мешкають на території мікрорайону ім. 18 Вересня, недостатньо кваліфікованої інформації «про організацію підготовки кислот» а саме:

Чи буде виготовлятися кислота на території підприємства і яка? : Азотна кислота, сірчана кислота, соляна кислота або інші токсичні кислоти

Виробництво кислот 1-2 класів вимагає виконання низки природоохоронних заходів, розширеної охоронної зони і виконання інших заходів щодо захисту населення яке проживає в селитебній зоні мікрорайону.

Надання (з урахуванням розрахунків моделювання позаштатних ситуацій при виробництві кислот) розмірів санітарно – захисних зон, з розрахунку розсіювання в атмосфері шкідливих речовин, «з урахуванням рози вітрів» загального забруднення зовнішнього повітря, як технологічними і вентиляційними викидами, так і існуючими (фоновими) забрудненнями

Які будуть встановлені фільтри для контролю викидів в атмосферу (назва фірм виробника)

Які будуть встановлені унікальні туманні уловлювачі (назва фірм виробника)

Якщо Ваше підприємство передбачає отримувати високотоксичний окислювач палива для ракет шляхом змішування азотної кислоти-90% (HNO3) і малу частину сірчаної кислоти (H2SO4)

Це так звана «пекельна суміш» і вимагає виконання певних охоронних заходів, але як правило це робиться в закритих об’ємах, але при цьому неприпустимий її розлив,ця суміш особливо небезпечна з активним середовищем, також дуже складна утилізація суміші,як правило необхідне спец обладнання.

Просимо дати розширену інформацію щодо підготовки кислот.
Підписи жителів міста і громадських організацій.

Всего под письмом подписались 20 жителей Павлограда.
Руководство ГП НПО “ Павлоградский химзавод” может и не ответить на письмо павлоградцев, сославшись на государственную тайну. Но лучше бы успокоить жителей города, которые смутно могут догадываться, что такое «организация производства кислот».

Что собой представляют азотная, серная, соляная кислоты и в чем их опасность, павлоградцы учили в школе.

Справка: Азотная кислота Азотная кислота (HNO3) – одна из сильных одноосновных кислот с резким удушливым запахом. Вдыхание паров азотной кислоты в течение непродолжительного времени может привести к отравлению со смертельным исходом.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ