За участь в організації незаконного референдуму у Павлоград,і жінку засудили до 5,5 років позбавлення волі

0
327

Павлоградським міськрайонним судом ухвалено вирок щодо мешканки с.Стельмахівка Сватівського району Луганської області, яка брала участь у проведенні референдуму з питання про входження Луганської народної республіки до складу Російської Федерації на правах суб’єкта РФ. Жінку засуджено до 5,5 років позбавлення волі.

У матеріалах суду повідомляється, що у вересні 2022 року обвинувачена погодилася взяти участь в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території, а саме біля с. Стельмахівка Сватівського району Луганської області.

У вересні 2022 року обвинувачена погодилась взяти участь в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території, а саме у с. Стельмахівка Сватівського району Луганської області.

З метою реалізації свого злочинного умислу, вона отримала бюлетені для голосування в яких було запитання російською мовою: «Вы за вхождение Луганской Народной Республики в состав Российской Федерации?» та списки осіб з числа мешканців с. Стельмахівка, які повинні були прийняти участь у голосуванні з вказаного питання.

В подальшому обвинувачена прийняла участь в проведенні т.зв. «референдум» шляхом організації проведення голосування поза межами виборчої дільниці за місцем проживання мешканців .

До кола обов`язків входило прибуття до місця проживання виборця, перевірка анкетних даних осіб, заповнення списків осіб, які прийняли участь у голосуванні або відмовились від участі, видача бюлетенів, отримання бюлетенів з результатом голосування та поміщення його до відповідної скриньки.

Впродовж 25 вересня 2022 року вона прийняла активну участь у проведенні незаконного референдуму з питання приєднання ЛНР до Російської Федерації на правах адміністративно-територіальної одиниці РФ шляхом поіменного голосування поза межами виборчої дільниці за місцем проживання мешканців с. Стельмахівка. Після закінчення відповідного голосування, передала скриньку з бюлетенями особі, стосовно якої здійснюється досудове розслідування в іншому кримінальному провадженні.

Обвинувачена в судовому засіданні пояснила, що вона розуміє характер обвинувачення, щодо якого визнає себе винною, вид покарання, який буде застосовано до неї у разі

Суд ухвалив:

Визнати винуватою у вчиненні кримінальних злочинів,передбачених ч.2ст.110,ч.5ст.111-1 КК України, за які призначити їй узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості покарання: ч. 2 ст. 110 КК України у вигляді позбавлення волі строком 5 (п`ять) років без конфіскації майна; за ч. 5 ст.111-1 КК України у вигляді 5 (п`ять) років 6 (шість) місяців позбавлення волі з позбавленням права займатись діяльністю, пов`язаною з процесом виборів та референдумом строком 10 (десять) років, без конфіскації майна.

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим покаранням остаточне покарання визначити в розмірі 5 (п`ять) років 6 (шість) місяців позбавлення волі з позбавленням права займатись діяльністю, пов`язаною з процесом виборів та референдумом строком 10 (десять) років, без конфіскації майна.

Строк відбуття покарання обчислювати з моменту її затримання з 15 жовтня 2022 року

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ