За останні 20 років у США смертність від серцево-судинних захворювань знизилася на 40% , но це не в нас

1
95

27 вересня 2018 року в актовій залі КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» було проведено прес-конференцію на тему: «29 вересня – Всесвітній день серця». У роботі прес-конференції взяли участь заступник головного лікаря з медичної частини КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР», міський кардіолог Жицька Ірина Володимирівна, зав. відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії терапевтичного профілю КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР», лікар-анестезіолог Ігнатенко Ігор Іванович та зав. амбулаторії ЗПСМ №7 КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлоград» ПМР», міський дитячий кардіолог Немикіна Ірина Володимирівна.

Жицька Ірина Володимирівна розповіла журналістам про те, що у наш час багато мільйонів людей щорічно вмирають від хвороб серця і судин, і, на жаль, число таких смертей постійно зростає.

Лікар зазначила, що здоров’я на 50% залежить від власного вибору людини – способу життя, на 20% – від стану зовнішнього середовища, на 20% – від соціально-економічних факторів, на 10% – від організації медичної допомоги. Отож світ уже давно активно використовує саме ці 50%.

За останні 20 років у США смертність від серцево-судинних захворювань знизилася на 40%. Сталось це не лише завдяки новітнім технологіям у галузі діагностики й лікування, а, насамперед, завдяки популяризації серед населення загальних знань профілактики та ефективній боротьбі в суспільстві із факторами ризику. Аналогічна тенденція до зниження рівня смертності від серцево-судинних захворювань спостерігається і в країнах Європи, чого не скажеш про Україну.

Павлограді за 6 місяців 2017 року в кардіореанімаційне відділення поступило: 21 людина з хронічною ішемічною хворобою серця, 126 людей з порушенням ритму при ішемічний хворобі серця, 72 людини з гострим інфарктом міокарда, 35 людей з ішемічним інсультом та 19 – з геморагічним інсультом

Ігнатенко Ігор Іванович інформував присутніх, що у Павлограді за 6 місяців 2017 року в кардіореанімаційне відділення поступило: 21 людина з хронічною ішемічною хворобою серця, 126 людей з порушенням ритму при ішемічний хворобі серця, 72 людини з гострим інфарктом міокарда, 35 людей з ішемічним інсультом та 19 – з геморагічним інсультом. За той же період 2018 року поступило: 36 людей з хронічною ішемічною хворобою серця, 98 людей з порушенням ритму при ішемічний хворобі серця, 66 людей з гострим інфарктом міокарда, 26 людей з ішемічним інсультом та 18 – з геморагічним інсультом.

Фахівець наголосив, що зараз є тенденція до зростання смертності від серцево-судинних хвороб, через пізні звернення пацієнтів. Такі захворювання, як інфаркти та інсульти вимагають надання першої допомоги в перші години, коли трапилася судинна катастрофа. За цей час реально можливо допомогти людині, тобто провести тромболізіс та зменшити зону враження серця чи мозку. Ці хвороби амбулаторно не лікуються та рано чи пізно вам прийдеться звернутись до лікаря, тому краще не втрачати золотий час своєчасної допомоги.

За 6 місяців минулого року померло з такими патологіями: 19 чоловік – хронічна ішемічна хвороба серця, 6 чоловік – гострий інфаркт міокарда, 4 людини – ішемічний інсульт та 7 людей – геморагічний інсульт. За 6 місяців 2018 року померло: 15 людей з хронічною ішемічною хворобою серця, 12 людей з гострим інфарктом міокарда, 9 людей з ішемічним інсультом та 12 – з геморагічним інсультом.

Немикіна Ірина Володимирівна нагадала про те, що артеріальна гіпертензія, кардіоміопатія і навіть атеросклероз, що починаються в дитинстві, прогресують і часто стають причиною інвалідності людей в період максимальної їх працездатності. Неможливо попередити серцево-судинні захворювання дорослих не вирішивши питання ранньої діагностики, лікування та профілактики кардіологічної патології в дитинстві. Вона інформувала, що у Павлограді в 2017 році на диспансерному обліку перебувало 229 дітей з вродженими пороками серця і судин, з яких у 42 (18 – дітей до 1 року) було вперше виявлено захворювання. За 9 місяців 2018 року – 248 дітей з вродженими пороками серця, з яких у 23 (11 – дітей до 1 року) – вперше виявлено.

Фахівець повідомила що, вроджені вади серця, які виникають внутрішньоутробно – анатомічні дефекти серця, його клапанного апарату або його судин, займають перше місце по смертності новонароджених та дітей першого року життя.

Дитячий кардіолог порадила дотримуватись правил, які можуть звести до мінімуму ризик вроджених вад серця і важких ускладнень серцево-судинних захворювань у дитини. Майбутнім батькам необхідно уникати інфікування внутрішньоклітинними мікроорганізмами, які можуть стати причиною вроджених аномалій плоду. Якщо зараження сталося, то необхідно провести адекватний курс лікування до настання вагітності. Особливо небезпечні в плані розвитку вроджених вад серця у дітей – цитомегаловірус, вірус герпесу, мікоплазмоз, токсоплазмоз, вірус кору і краснухи.

За три місяці до настання вагітності обом батькам, а жінці і упродовж усієї вагітності, слід уникати вживання алкогольних напоїв, прийому більшості лікарських препаратів, контакту з отрутами і токсичними речовинами (лаки, фарби, розчинники та ін.). У перші три місяці вагітності жінці необхідно повноцінно харчуватися і отримувати достатню кількість вітамінів, мікроелементів і незамінних амінокислот, оскільки в цей період відбувається закладка усіх органів та систем плоду.

Запідозрити і навіть підтвердити цей діагноз можна вже на 19-му тижні вагітності. Новітнє діагностичне обладнання дозволяє виявити дефекти розвитку серця на таких ранніх термінах. Сучасний рівень кардіохірургії дає можливість повернути до нормального життя 95% хворих дітей.
Ірина Немикіна порадила батькам звертати увагу на стан своїх дітей, аби не прогавити розвиток у них небезпечних хвороб. Зокрема, слід помічати, коли дитина має надмірну сонливість, млявість, втрачає увагу і апетит. Це може свідчити про інтоксикацію організму стрептококом. Симптомами інших порушень серцево-судинної системи у дітей може стати головний біль чи важкість в області серця, запаморочення, непереносимість фізичних навантажень, тощо. Якщо у дитини є подібні симптоми, батькам варто показати її педіатру. Він визначить які діагностику та лікування слід пройти дитині в подальшому.
На сьогоднішній день у Павлограді діє програма «Доступні ліки», завдяки якій люди з серцево-судинними захворюваннями мають можливість отримати безкоштовно або частково безкоштовно ліки, що включені до переліку.

1 КОММЕНТАРИЙ

  1. В США из – 2,4 млн смертей в 2016 г. 1.4 млн (58%) были связаны с сердечно-сосудистыми заболеваниями. Уровень смертности от ССЗ, который показывал спад-вырос.
    Так что не надо нас пэрэсичных дурить в наглую.

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ