Павлоград вирішив одним махом відмовитись від усього радянського, про те, виявилося, що не усе так буває просто й швидко.
Так, наприклад, вже не перший раз на сесії Павлоградської міської ради зайшла розмова про демонтаж памятника Жозефу Котіну – радянського танку, що стоїть на перехресті вулиць Дніпровської та Центральної на Міськгілці.
Читайте: У Павлограді радянський танк із почесного місця переїде до музею, щоб не лякати населення
Але демонтувати памятник щвидко не вийде. Про це наголосив міський голова Анатолій Вершина на сесії 13 грудня.
– Нажаль, танк внесено в державний реєстр пам’ятників архітектури, – сказав Анатолій Олексійович. – Майже вже п’ять місяців ми пишемо листи, щоб його виключили з реєстру пам’ятників, щоб ми могли його перенести до військової частини 3024. Але відповіді нема.
Навіть по феншую недобре, що дуло танку направлене в серце України. Це поганий символ. Це зброя, яка створена вбивати людей.
Тоді депутати запропонували віддати танк… циганам, посилаючись на хіт нашої війни”Україна переможе”, де йдеться “про тракторні війська”, що викрали у ворога трактор, – певно, вони знайдуть, що із танком зробити.
Але і на металобрухт танк не так й просто здати.
– Хочу нагадати, що метал, з якого зроблено танк, – це броня – не використовується в якості металобрухту, – зазначив міський голова.
Виходить, що закарбований на віки у держреєстрі України радянський танк не цікавий навіть мисливцям за металобрухтом… Невже Павлоград ніколи не відкараскається від свого радянського минулого?
Довідка: Танк ІС-2 (Іосиф Сталін) — маса 44 т, зварна конструкція лобової частини бронекорпусу, виконана з 90-мм катаних бронелистів. Бронювання корпусу – 100/90/60 мм. Бронювання башти -100/90/90 мм