Якщо у старі добрі часи увагу вуличних злодіїв та грабіжників привертали пижикові шапки, годинники та кросівки безтурботних перехожих, то сьогодні у безумовних лідерах опинилися мобільні телефони.
Телефон легко запхати в кишеню, вирвати з рук якоїсь жінки або відібрати у дитини. Ще легше вкрадений телефон віднести до ломбарду та віддати його за 400 гривень. Громадяни з кримінальним минулим та майбутнім просто не в змозі відмовитися від такого легкого видобутку.
Що заважає депутатам Верховної Ради розглянути закон про те, щоб у ломбардах без технічних паспортів телефони не приймали чи реєстрували телефон при купівлі на ім’я власника? – важко сказати. Можливо, це зроблено для того, щоб швидко відловлювати злочинців.
Наприклад, у Тернівці чоловік, який має за плечима 12 судимостей, не втримався від крадіжки мобільного телефону, який вільно лежав на полиці, і втратив свободу на 5 довгих років.
У матеріалах Тернівського міського суду повідомляється: Обвинувачений приблизно об 11.36 годині, знаходився у приміщенні магазину «Лакомка», розташованого за адресою: вул. Харківська 5, м. Тернівка, , викрав чуже майно, яке знаходилось на полиці між товарами у магазині та яке належить ОСОБА_6 , а саме: мобільний телефон «Huawei GR5 КІІ-L21» , вартістю 2499,67 гривень. Після чого зник з місця скоєння кримінального правопорушення, викраденим майном розпорядився на власний розсуд.
Обвинувачений в судовому засіданні винним себе визнав повністю, та пояснив, що дійсно вчинив крадіжку. Так, 20.11.2022 року в обід він зайшов в магазин «Лакомка» в ТЦ «Маяк», де побачив телефон, який викрав та в подальшому здав його в ломбард. У вчиненому розкаюється, добровільно відшкодував завданий збиток, з сумою викраденого згоден.
.При призначенні покарання суд враховує, що обвинуваченийза вироком Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 20.10.2022 року визнано винним за ч. 4 ст. 185 КК України та призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, на підставі ст. 75, 76 КК України звільнено від відбування покарання з іспитовим строком 3 роки. Вироком Дніпровського апеляційного суду від 22.02.2023 року вирок від 20.10.2022 року скасовано в частині призначення покарання та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років.
Отже, оскільки злочин обвинувачений скоїв після постановлення відносно нього вироку Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 20 жовтня 2022 року, остаточне покарання йому слід призначити на підставі ч.1 ст.71 КК України шляхом часткового приєднання невідбутої частини покарання за вироком Павлоградського міськрайонного суду від 20 жовтня 2022 року, та остаточно призначити покарання у виді позбавлення волі.
Суд ухвалив:
Визнати обвинуваченого винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України та призначити покарання у вигляді 5 (п`яти) років позбавлення волі.
На підставі ч.1 ст.71 КК України за сукупністю вироків, до призначеного покарання частково приєднати не відбуте покарання за вироком Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 20 жовтня 2022 року, та остаточно призначити покарання у виді 5 років 1 місяця позбавлення волі.