У чиїх кишенях осідають мільйони гривень водоводу «Дніпро – Західний Донбас», – можна лише здогадуватися

0
488

Щось каламутне відбувається навколо водогону «Дніпро-Західний Донбас», яким удень і вночі величезна кількість води подається на відстань 80-100 км. Мутна вода – каламутні фінансові потоки. У чиїх кишенях осідають мільйони гривень, за вартістю 1 куб. води під 60 грн, – можна тільки здогадуватися.

Сьогодні зношений водогін, що руйнується, з державної власності передається у власність Дніпропетровській громаді.

У другому читанні та в цілому прийнято законопроект №6060. Передбачається, що після вступу закону в дію та переходу підприємства до спільної власності територіальних громад, обласна рада зможе займатися питанням реструктуризації боргів «ДЗД», надавати фінансову підтримку підприємству, проводити модернізацію його потужностей. Про це повідомив голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук.

Творці водоводу колись планували забезпечити дніпровською водою майже весь схід України, тому всі об’єкти, 1-й, 2-й та 3-й майданчиків водогону, побудовані під подачу води в обсязі 350тис. м куб. на добу (Павлоград сьогодні споживає від сили 8-10 тис.куб.м), з величезними трансформаторами, потужними насосами,громіздкими спорудами. Але вода у таких обсягах, як показав 49-річний досвід, нікому не потрібна.

Усі об’єкти водогону під час експлуатації вимагають великих коштів. Ці витрати позначаються на собівартості 1 м куб. води та звідси й велика відпускна ціна на воду для споживачів.

Що зміниться після того, як водовід перейде у власність Дніпропетровської громади – не зрозуміло.

Вважається, що завдяки цьому буде поступово вирішено проблему відключень близько 300 тисяч жителів Павлоградського та Синельниківського районів Дніпропетровщини від водопостачання.

Однак відомо, що Синельниківський водогін вже давно перейшов до власності області, проте це ніяк не позначилося на систематичних відключеннях міста від постачання за борги перед ДЗД на рівні з Павлоградом, Першотравенськом та Тернівкою.

Ось що з цього приводу розповів Бегемоту громадський активіст, який прохав не називати його ім`я:

– На водогоні завжди крутилися великі гроші, які чомусь нічим не допомогли самому водогону. Чи зміниться все після того, як трубою заволодіють інші власники і водоканали міст перейдуть до облради?! Можливо, коли усі водоканали міст будуть передані у руки облради в комплексі (а не тільки Синельникове), то й ситуація зміниться.

Я так вважаю, що раніше, коли місця Західного Донбасу залишалася без води на 3-4 дні, то ці аварії, особливо для нашого міста Тернівка, були справжнім шантажем. А люди – заручниками ситуації.

Керманичей міст регіону збирали у Дніпрі і вимагали сплачувати борги. Міста скидалися мільонами.

Вода ДЗД, на мій особистий погляд, була предметом торгу, шантажа, тиску. Сьогодні, коли в країні війна, ніхто мільонами розкидуватись немає змоги – це зрозуміло. Проте й труби водогону стали міцнішими.

Доречі, з початку війни на ділянці водогону, що йде до Тернівці жодного разу не було поривів труби. Останнє повідомлення про аварію на ділянці під Соснівкою стало майже непоміченим для мешканців. Штатна ситуація. Виїхала бригада, швидко відремонтувала порив.

Важливо, щоб нові власники ДЗД не були такими ж паразитами на трубі, як їх попередники, і дбали про міста і людей.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ