Троїцькому сільському Будинку культури виповнилось 60 рокiв

0
1502

 

Троїцькому сільському Будинку культури виповнилось 60 рокiвВ ті далекі 50-ті роки минулого століття сільські Будинки культури (або їх ще називали клубами) були певною рідкістю, дійсними і єдиними осередками культури. Адже ні в кого ще не було телевізорів, зрідка траплявся радіоприймач, Інтренету не існувало взагалі. Але в сільських клубах показували кінофільми, влаштовувались танцювальні вечори, святкували Державні та місцеві свята. А ще – працювали різноманітні гуртки художньої самодіяльності, народної творчості, тощо.
В селі Троїцьке, Павлоградського району, сільський Будинок культури, будівництво якого почалось в 55-му, відкрився в переддень 1957 року. Першим його завідувачем став Костенко Петро Пилипович, ветеран війни і праці, на жаль – нині вже покійний. В той час в Троїцькому БК вже працював драматичний гурток, співав хор із 40 учасників.
В 1958 році сільський БК очолив Іван Ілларіонович Піскун. Йшли роки. З’являлись нові віяння в музичній і вокальній модах, які торкнулись і села. В 1968 році, коли вже в багатьох будинках сельчан світилися голубі екрани телевізорів, за кошти колгоспу придбані інструменти для вокально – інструментального ансамблю, після чого музичні вечори стали ще цікавішими. Особливо – для молоді. Керував ансамблем Геращенко Станіслав Григорович.

Троїцькому сільському Будинку культури виповнилось 60 рокiвТроїцькому сільському Будинку культури виповнилось 60 рокiв
Творчі колективи Троїцкого СБК знали вже далеко за межами Павлоградського району: хор та вокальний дівочий ансамбль «Смерека» регулярно запрошувались для виступів на обласному телебаченні та різноманітних заходах. Трохи пізніше тут був створений вокально – інструментальний ансамбль «Трембіта», який швидко завоював популярність не тільки в односельчан, а й у районі та області. Керівником був Сергій Грунський. 1986 рік – створений духовий оркестр під керівництвом Леоніда Костенко. Вечорами над селом почали звучати чарівні звуки вальсів і маршів.
1990 рік – створення вокального ансамблю «Краяни» під керівництвом Євгенії Ромащенко, який в 1999 році отримав звання «народного».
З 1997 року, коли керівником Троїцького СБК стала Валентина Попіначенко, що керує ним до цього часу, впродовж 20 років, були створені такі художні колективи, як «Горлиця», «Надія», «Пролісок», відновила свою діяльність драматична студія, яка пізніше перетворилась в гурток художнього читання «Соняшник». І зараз, після 60 років свого існування, цей осередок культурного життя не тільки села, а й всього району, радує всю Павлоградщину своїми творчими здобутками, в ньому постійно створюються та функціонують нові творчі і художні колективи: жіночий клуб «Надвечір’я», клуб сімейного дозвілля «Сім’я», а з цього року – «Зустріч», дитячий клуб «Козаченьки», туристично – пізнавальний клуб «Сонечкова школа» та інші.
Привітати ювілярів з визначною датою, разом з головою Павлоградської районної ради Н.В. Гримайло, приїхав народний депутат України А.В. Мартовицький, якого пов’язують давні дружні стосунки з мешканцями Троїцького, співробітниками СБК, керівництвом села. Вітаючи ветеранів і нинішній художній колектив цього культурного закладу з 60-тиріччям, Артур Володимирович відзначив їх безсумнівний внесок в розвиток культури і народної творчості в усьому Павлоградському районі, у збереження українських народних традицій, культурної спадщини, залучення юних сельчан до витоків національної культури та виховання в них патріотизму й любові до рідного краю. Й побажав всім миру в країні, здоров’я, нових творчих здобутків та подальшого розвитку культури в селі і всьому районі. А після свого привітання нагородив своїми Подяками кількох ветеранів і нинішніх працівників СБК. А також – директору Валентині Попіначенко передав сертифікат від заснованого ним «Благодійного фонду сприяння соціально – економічному розвитку Західного Донбасу» на придбання ноутбука, який конче потрібен для якісного проведення багаточисельних заходів.
Привітала ювілярів та побажала їм всього самого найкращого і Н.В. Гримайло, яка теж відзначила вагому роль Троїцького СБК в розвитку культури у всьому Павлоградському районі.
Впродовж всього святкового заходу зі сцени затишного СБК звучали пісні у виконанні як дітей і молодих виконавців, так і ветеранів культури села, творчих гостей ювілею.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ