На Днепропетровщине на водоемах произошло три несчастных случая

0
218

Жителей Днепропетровщины предостерегают выходить на покрытые льдом реки и озера. Из-за непостоянной погоды лед довольно тонкий и хрупкий. С начала зимы на водоемах области уже произошло 3 несчастных случая. Три человека погибли. Об этом сообщили в Днепропетровской ОГА.

«Усім любителям зимової рибалки чи просто «прогулянки» вкритою кригою водоймою слід пам’ятати про елементарні правила. Щонайперше, у жодному разі не виходити на тонкий лід. Цієї зими маємо вже три жертви легковажного ставлення до небезпеки», – зазначила в.о. начальника управління цивільного захисту Дніпропетровської ОДА Тетяна Куряченко.

Фахівці нагадують: навіть за достатньо товстої криги на водоймі слід бути обачними. Спочатку переконатися у міцності льоду. Але ні в якому разі не робити це ударом ноги.

Якщо крига почала тріщати, необхідно повільно відходити, не відриваючи ступні ніг від льоду.

«Не збирайтеся на льоду великими групами. Не залишайте без нагляду дітей. Розкажіть їм про небезпечність розваг на крижаній поверхні водойм, – сказала Тетяна Куряченко. – Якщо стали свідками нещасного випадку на зимовій водоймі, негайно викликайте рятувальників телефоном 101».

Аби допомогти людині, що провалилася під лід, треба повзком кригою дістатися до проламу. Протягнути постраждалому довгу мотузку, гілку чи палку. У крайньому випадку – рукав одягу. Руку в жодному разі простягати не можна. Після фіксації потерпілого – просуватися до берега, лежачи на льоду.

Загалом у 2021-му на водоймах Дніпропетровщини сталося 89 нещасних випадків. Врятувати вдалося 29 людей. 70 мешканців загинуло.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ