Тариф на воду и водоотведение повысится на 7, 83 грн в Першотравенске

5
459

Уже с понедельника, 7 июня, жители Першотравенска за воду будут платить на 18,4% больше. 4 июня состоялось заседание исполнительного комитета Першотравенского городского совета. Рассмотрев обращение Першотравенского ГЖКП, было принято решение об установлении новых тарифов на услуги по централизованному водоснабжению и водоотводению в городе Першотравенске путем их корректировки.

Об этом сообщает пресс-служба Першотравенского горсовета.

“Як зазначила директор міського житлово-комунального підприємства Ірина Кривенко, підприємство змушене коригувати затверджений тариф у звязку зі зростанням вартості покупної води на 17%, електроенергії – на 21%, прожиткового мінімуму – на 8%, доплати до мінімальної заробітної плати – на 27% тощо.  

Ситуація ускладнюється неповною оплатою споживачами за комунальні послуги. Наразі борг населення перед підприємством за воду та водовідведення складає 13 млн грн.

Це одна з причин, що утворює борги підприємства перед постачальником водного ресурсу – ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас». На сьогодні заборгованість підприємства за покупну воду становить 3,9 млн грн (з них1,1 млн грн буде оплачено у червні за травень 2021 року). На суму 5  млн грн укладено договір реструктуризації, за яким вже виплачено 700 тис. грн.

Підприємство веде роботу з боржниками через суди. Однак, після рішення суду з виконавчої служби часто надходять повідомлення, що через відсутність майна стягнути борг з відповідача неможливо. Але серед боржників за спожиту воду немало таких, хто має можливість сплачувати за послугу, однак не вважає за потрібне розраховуватись з підприємством.

Наразі вкотре Першотравенським МЖКП готуються повідомлення до боржників щодо погашення заборгованості. У разі несплати боргу будуть направлені позови до суду. Крім того, розглядається питання щодо придбання сучасного обладнання, яке дасть можливість відключати боржників від послуги водовідведення.

Отже, з 07.06.2021 тариф на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для всіх категорій споживачів складатиме 42,57 грн з ПДВ, у тому числі:

– водопостачання – 32,15 грн за 1 куб. м з ПДВ;

– водовідведення – 10,42 грн за 1 куб. м з ПДВ.

Загалом тариф на водопостачання зросте на 13,3%, на водовідведення – на 5,1%.

Довідково: у м. Павлограді тариф на воду та водовідведення діє з 01.01.2021 та становить 46, 99 грн; у м. Тернівці тариф встановлено 20.05.2021 у розмірі 47,20 грн; у м. Синельниковому з 17.08.2019 тариф становить 43,87 грн, але планується підвищення до 57,26 грн.

Також Ірина Кривенко поінформувала про виконання фінансового плану, виробничої програми та фінансово-господарську діяльність Першотравенського МЖКП за І квартал 2021 року. Вона зазначила, що за звітний період підприємством отримано доходів 38,6 млн грн. Видатки підприємства за основною діяльністю склали  41,3 млн грн. Фінансовим   результатом діяльності підприємства за І квартал 2021 рік став збиток  у сумі 2,7 млн грн”, – говорится в сообщении.

 

5 КОММЕНТАРИИ

  1. Я Вам лошарам еще несколько лет назад говорил чЬто будете платить столько, сколько это будет стоить. А Вы усе сомневаетесь.

  2. Ещё хотят с 01.07 электроэнергию продавать за 4грн. за 1 кВт . Но пока стесняются. Это столько не стоит, но платить придется и мне и старому Лоху и комраду Суслику.

  3. С должниками бороться не хотят. Проще сдирать дополнительно с тех кто платит.

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ