СВІТЛОДІОДНА ЛАМПА ЗЕКОНОМИТЬ ПАВЛОГРАДУ 4 МЛН, ГРН. КОМУ ПОТРІБНА ЕКОНОМІЯ?

7
494

Мабуть не тільки у павлоградців але й в більшості громадян україни нема сумніву, що з початком нової каденції „Кулі в лоб” в Україні розпочалося ганебне явище, яке я назвав „Чемпіонатом мародерів”, надалі ЧМ. Майже кожен з депутатів та чиновників, як державного так і регіонального рівня, приймає активну участь в цьому ганебному явищі. Це явище на власній шкірі відчуває практично кожен українець, сукупність яких є народом і за 5-ю статтею чинної Конституції є „Єдиним джерелом влади…”.

Сьогодні на прикладі аналізу діяльності Павлоградського УЖКГ я наведу інформацію про вартість освітлення під’їздів.

Я як ніхто маю право про це писати, бо кілька років тому за моєю ініціативою міська прокуратура займалась вартістю освітлення під’їздів і визнала її завищеною. На мій погляд, на відміну від ТСББ, наприклад по вул.. Ленінградська 26, УЖКГ ніяких висновків не зробив і, вочевидь, робити не збирається. Згаданий УСББ власним коштом
перевів освітлення під’їздів на люмінесцентне, чим знизив його вартість понад як в 10 разів, керівники УЖКГ будь-яких висновків не зробили. Саме тому стан справ в кращу сторону суттєво не змінився. І понині мешканці трьох або чотирьох квартир щомісячно платять за освітлення під’їздів з розрахунку цілодобового горіння стоватної лампи, тобто: 24 години х 30 днів х 0,1 квт. х 0,4194 грн. кВт. год = 30,2 грн., або від 7,55 до 10,07 з кожної квартири.

З 1 квітня 2015 р. ця плата становитиме: від 12,24 до 16,24 грн з кожної квартири.

Наміри пані Петлі в 1,5 рази збільшити квартплату, при нинішніх її розмірах від 65 до 85 грн, тобто на 32… 43 грн, що значно перевищує зростання вартості електроенергії, в умовах заморожених зарплат та пенсій є не тільки безпідставними .

Зважаючи на надану ще у вересні 2014 р. пані Петлею інформацією, що в місті течуть дахи в трьохстах з трьохстах шести-десяти будинків, припустивши, що в кожному з них встановлено щонайменше 20 ламп, визначим орієнтовну кількість встановлених в них ламп для освітлення під’їздів:
20 ламп х 360 будинків = 7200 ламп.

Щомісячно ці лампи споживають 518 400 кВт. год., або 217 416 грн.. З 1 квітня 2015 р ця сума щороку становитиме 4 230 144 грн. .

31 жовтня минулого року мною, інвалідом 3-ї групи, власним кощтом на 5-му поверсі в четвертому під’їзді на вул.. Ленінградська 11 корп. 1 , було за 1 годину замінено лампу освітлення на світлодіодну потужністю 3 вт, яка була підключена через вимикач до мого лічильника. Така лампа за паспортом споживає не більше 3,7 вт на годину. При цілобовому горінні щомісячні витрати електро-енергії на освітлення площадки для мешканців трьох квартир до 1 квітня 2015 р. становлять – 1,13 грн., або по 38 коп для кожної квартири замість існуючих 10,07 грн.

3 1 квітня ця плата становитиме 1,81 грн., або по 60 коп. на кожну квартиру замість вірогідних 16,24 грн.

Запропонована і випробувана мною заміна дозволить щороку зекономити в 360 будинках щонайменше 499 219 кВт. год. щомісяця , або 4 073 628 грн. щороку

Вартість запропонованого мною переоснащення за цінами станом на
11 березня 2015 р. складатиме:
– вартість лампи – від 45 до 58 грн;
– вартість світильника – від 20 до 40 грн;
– вартість 5 м шнура ШВВП – 20 грн;
– вартість 2м кабельканалу від – від 10 до 20 грн;
вартість накладного вимикача – до 20 грн,

В сумі це не перевищить 158 грн., або по 53 грн. з кожної квартири.
Згадана сума окупиться мешканцям квартир за 102 дні.

На підставі викладеного вище та вимог чинного Закону України „Про захист прав споживачів” вимагаю вилучити з квартплати мешканцям квартир 58, 59 та 60 вартість освітлення під’їзду з моменту ознайомленням з даним матеріалом.
Міському голові Метелиці І.С. на підставі вимог чинної Конституції пропоную взяти під особистий контроль виконання Петлею Т.Г. викладеної вище моєї законної вимоги.

Леонід Тартасюк, інженер та винахідник

7 КОММЕНТАРИИ

  1. Два года назад поменял у себя в квартире и еще в двух квартирах у соседей экономлампы на светодиодные (белого свечения) мощностью 2Вт ( 2Вт соответствует 40Вт лампе накаливания ). Все довольны и мне благодарны, т.к. у светодиодных ламп срок службы 10 лет и более, и стоимость на тот момент составляла 39 грн., и конечно же расход эл.энергии намного уменьшился. Сегодня лампы которые я покупал стоят 130 грн. Вопрос к автору: назовите пожалуйста адрес магазина или адрес сайта где можно купить светодиодные лампы по цене от 45 до 58 грн.. Я бы эти лампы купил, чтобы поменять в квартире своей мамы. Только пожалуйста ответьте конкретно, а не витиевато. Года три назад я применил светодиодные лампы на 12 вольт в шахте вместо люминестентных ламп на 127В, используя искробезопасные источники питания. Теперь по сути статьи: в местах общего пользования освещением, т.е. в подъездах, необходимо поменять лампы на всех этажах, т.к. счетчик расхода эл.энергии на освещение подъездов один на всех.

    • Гос чиновникам энергетическая независимость граждан не выгодна. Все лежит на пользователях. Если бы госсударство было заинтересовано в экономии ресурсов выдавали бы кредиты на солнечные электростанции и ветряки, как в Германии, а так только одни разговоры и поборы…

  2. Леня Тартасык как всегда метет пургу и бред несет. Ленчик, простой тебе вопрос:” А какого детородного органа Вы подъезды освещаете по 24 часа в сутки, да еще лампами в 100 вт если там и сороковки достаточно?”.

  3. Рядом с нами ОСББ там круглосуточно включено светодидное освещение на светодиодной ленточке. Они вставили ее в светильники которые были с энергосберигающими лампами. Лампы эти выбросили, и вставили ленточки на 12 вольт, все 4 подъезды 5 этажного дома запитали на один преобразователь 12 вольт. Потратили всего 980 грн., но это в 2011 году. Освещение работает круглосуточно, ни разу не ремонтировали и платят всем домом всего 18 грн. в месяц. Вот это действительно новшество. Вот это новшество! А светодиодные лампы очень дорогие и их покрадут, да и эл. энергию подъездную крадут. А 12 вольт никому не нужно. Мы тоже сейчас будем устанавливать такое самое освещение у себя в доме. Так что вас товарищ Тарасюк давно обошли.

  4. А там по ленина возле 3 школы вроде реклама. Если хотите точно узнать дайте свой телефон, я узнаю у председателя и вам перезвоню.

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ