25 серпня світ був за крок від ще однієї атомної катастрофи

0
463

Запорізька атомна електростанція 25 серпня двічі втрачала з’єднання з ЛЕП протягом дня. Спрацював аварійний захист енергоблоків, про це повідомляє президент Володимир Зеленський.

“25 серпня вперше в історії зупинилася Запорізька атомна станція. Спрацював аварійний захист енергоблоків – після того, як внаслідок російського обстрілу була пошкоджена остання робоча лінія віддачі потужності станції в енергосистему України.
Одразу спрацювали дизель-генератори, щоб дати енергію самій станції, підтримати її після зупинки. Світ повинен розуміти, яка загроза: якби дизель-генератори не ввімкнулися, якби після блекауту не спрацювали автоматика і наш персонал станції, то ми вже зараз були б змушені долати наслідки радіаційної аварії. Росія поставила Україну та всіх європейців за крок від радіаційної катастрофи.

Південь України – окуповані райони – вже в стані гуманітарної катастрофи. Росія принесла на нашу землю деградацію, якої тут ніколи не бачили.

Хочу запевнити всіх українців: ми робимо все, щоб не допустити аварійного сценарію. Але це залежить не тільки від нашої держави.
Ключове – потрібен такий міжнародний тиск, який змусить окупантів негайно вийти з території Запорізької АЕС. МАГАТЕ та інші міжнародні організації повинні діяти значно швидше, ніж зараз.
Кожна хвилина перебування російських військових на атомній станції – це ризик глобальної радіаційної катастрофи”, – наголосив Володимир Зеленський.

Справка: Шестиреакторна ЗАЕС має чотири зовнішні лінії електропередач, але три з них втрачені внаслідок обстрілів окупованої станції російською армією.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ