Українське суспільство в «гібридній війні»: «холодний душ» для російських спецслужб

2
130

Події в нашій країні впродовж 2014-2018 років, які отримали назву «гібридної війни» Росії проти України, призвели до появи нового феномена – участі в захисті державності громадянського суспільства. Світ став свідком зовсім іншого якісного рівня добровільної участі українського народу у відбитті агресії.

Теоретики та практики «гібридних війн» у Російській Федерації вчасно відреагували на світові тенденції щодо трансформації збройного протиборства, зокрема щодо масового залучення цивільного населення до протестних акцій та диверсій, створення незаконних збройних формувань та інших форм участі в протиправній діяльності. Практичну реалізацію цих підходів у «російському виконанні» світова спільнота побачила в Криму на початку 2014 року, а незабаром – на Сході нашої держави.

У планах команди російського президента було та продовжує залишатися намагання поширити «зону конфлікту» на всю Україну і надалі  дестабілізувати суспільно-політичну обстановку до повної руйнації нашої державності.

Не є великою таємницею, що ці плани ґрунтувалися на оцінюванні  розвідувальними органами та іншими спецслужбами Російської Федерації поточної ситуації в Україні та на відповідних прогнозах її розвитку. «Висновки» російських фахівців стосовно України на момент завершення Революції гідності на Майдані в лютому 2014 року були «красномовні»: українське суспільство розколоте та дезорієнтоване, поширюються настрої сепаратизму, відсутня  будь-яка довіра до інститутів влади, силові структури небоєздатні, є підґрунтя для повернення щонайменше пів­ден­но-схід­ної частини  території  України під «контроль» Кремля.

На підставі таких «оцінок» було зроблено висновок про нібито сприятливі умови для масової дестабілізації обстановки в нашій державі. Відповідно, російські плани передбачали максимально широке залучення до таких протиправних дій українських громадян.

Утім вже є цілком очевидним, що весь потенціал російських спецслужб виявився нездатним дати більш-менш адекватний прогноз реакції українського суспільства на ворожу агресію. Наші співгромадяни не тільки проігнорували спроби втягнути їх у протиправні дії, але й показали світові приклади масового спротиву громадянського суспільства агресивним намірам ворога, які для останнього стали цілковитою несподіванкою.

Савченко Тетяна.

2 КОММЕНТАРИИ

 1. Танечка, ты что курила перед написании этой статьи? О какой “гибридной войне” ты пишешь? Или ты не интересуешься жизнью Украины, а пишешь заказные статьи?
  Будет тебе известно, что инвестиции в этом году со стороны России составили 43.5% от всех инвестиций. И когда страна вкладывает свои деньги в развитие другой страны, то она контролирует свои средства. Так уж успокойся и дыши спокойно. Россия продолжает “контролировать” Украину.
  70% от импортного угля составляет импорт со стороны России. И в этом заинтересовано украинское правительство.
  Многие жители нашей области ездят на заработки продавцами на рынки Москвы. Они находятся недалеко от Кремля. При этом они благодарят Россию за возможность заработать деньги и обмениваться товарами. Так как из за политики украинского “демократического” правительства, многие украинцы вспомнили о 90-х годах и стали челночниками.
  Так о какой “гибридной войны” идёт речь? А на фото изображены украинские гибриднойды? Молодые, красивые и быстро спешат в Москву на Тверскую. Там действительно ночью российские “спецслужбы” от них получат “холодный душ”.
  Дерзайте украинские гибртднойды. Вам это понравится. Заодно и деньги заработаете.

 2. Новым политическим трендом становится разворот ЕС от США к России. А Украина всё время говорит о какой то гибридной воны с Россией.
  Ультиматумы Трампа: внести изменения в ядерную сделку с Ираном, отказаться от «Северного потока — 2», увеличить расходы на оборону и т. п. — надоели Европе. Сначала глава МИД ФРГ Хайко Маас заявил, что Германия, переоценив трансатлантическое сотрудничество, внедрит новую стратегию в отношении США, согласно которой европейские страны в вопросах безопасности будут рассчитывать на собственные силы и совместными усилиями смогут противостоять политике Дональда Трампа. Теперь Эммануэль Макрон, отметив, что Европа не может полагаться лишь на США в вопросе своей безопасности, выразил уверенность в том, что европейским странам нужно обсуждать вопросы обороны и безопасности «со всеми европейскими партнерами, включая Россию». Шантаж США вызвал негативную реакцию Европы, и новым политическим трендом становится разворот ЕС от США к России.

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ