Особливий підхід: судовий збір заплатять не всі

0
847

В Павлоградському міськрайсуді стало більше суддів, які будуть слухати справи, і учасники процесу сподіваються, що нові призначення суддів, які пройшли кваліфікаційне оцінювання, змінять ситуацію на краще в цілому в судах.

Проте павлоградські юристи та адвокати переконані, що в найближчому доступному для огляду майбутньому судді взагалі можуть залишитися без роботи в зв’язку з великим розміром судового внеску, який повинні заплатити люди, які звернулися до суду. 700 гривень судового збору – сума підйомна не для всіх.

Чи так це? Ми звернулися за коментарем до Павлоградського міськрайсуду.

– Дійсно, Законом визначено обов`язок особи, яка звернулась до суду з позовом, сплатити судовий збір, – розповіла кореспонденту beg.dp.ua суддя Павлоградського міськрайсуду Ірина Шаповалова. – Але є категорії людей, які звільнені від сплати судового збору, що передбачено Законом України «Про судовий збір».

Також Цивільний процесуальний кодекс передбачає можливість розгляду питань щодо розстрочення сплати судового збору до розгляду справи або до певної якоїсь процесуальної події.

Про те самостійно суддя не може сказати, що для якогось конкретного позивача буде звільнено від сплати судового збору, або відстрочено сплату судового збору. Для цього потрібне мотивоване клопотання особи, якщо є підстави, щоб розстрочити судовий збір, і таке клопотання буде розглянуто.

До того ж, в Законі “Про захист справ споживачів” залишилась ця норма про звільнення від сплати судового збору для тих позивачів, які звернулись до суду за захистом своїх прав, відповідно до цього закону, незважаючи на те, що цю категорію громадян (як таких, що звільнені від сплати судового збору) було виключено з Закону “Про судовий збір”. Позицію щодо звільнення від судового збору в такому випадку було підтверджено рядом Постанов Верховного суду України.

Я не думаю, що з тією кількістю мешканців, які проживають на території обслуговування Павлоградського міськрайсуду Дніпропетровської області, у суддів не буде роботи. Наразі Павлоградський міськрайсуд обслуговує жителів Павлограду, Павлоградського району, трьох районів м. Донецька. Про те, вже найближчим часом Павлоградський суд стане окружним, і територія обслуговування зросте: додадуться мешканці Тернівки, Юр`ївки, Юр`ївського району.

Звісно, для когось ця сума 700 грн є величезною, і це судді розуміють. Але кожен випадок індивідуальний, і не буде такого, що заплатять всі або ніхто не буде платити: кожна позовна заява — це окремий випадок, який потребує окремого підходу, визначеного законом.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ