Співвласник одного з багатоквартирних будинків довгий час намагався добитися звіту від управдому. Свою вимогу він навіть почав вказувати у банківській платіжці за квартплату. Не допомогло.
Наполегливість співвласника була розцінена управдомом, як зазіхання на честь і гідність, і вона звернулася до суду, звинувативши його в публічних образах на загальних зборах.
Судовий розгляд тривав два роки.
– Це викреслені з життя роки, – розповів кореспондентові Бегемота співвласник Микита (ім’я змінено). – Замість того, щоб займатися домашніми справами, я загруз у нескінченних судових засіданнях. Але боротьба за справедливість варта того – апеляційний суд вирішив: не винний. І зобов’язав управдома виплатити мені 5 тис. грн + судові витрати.
Можливо, вона боялася, що я можу претендувати на посаду управдома або таким чином намагалася закрити мені рота, проте справедливість перемогла. За професійність я вдячний й адвокату Сергію Савченко, який допоміг мені відстояти правду.
Наше ОСББ у 4-х під’їзному будинку (80 квартир) по вул. Преображенська існує з 2015 р. Після того, як сума на перекриття шифером даху будинку з 98 тис. грн зросла до 140 тис. грн, я попросив надати мені акти та чеки. Мені казали, що нібито 98 тис. грн пішли на 3 під’їзди. Це витрати на встановлення шиферу. А треба було ще робити і 4-й під’їзд. Ну, покажіть папери, якщо вам нема чого приховувати і боятися.
Реакція у відповідь стала несподіваною: управдом звинуватила мене в тому, що я обзивав її “аферисткою”, “злодійкою, що бере відкати”. Хоча я цього про неї не говорив.
Тоді я письмово звернувся з проханням надати мені для ознайомлення статут ОСББ, протокол загальних зборів, на яких вирішувалося, скільки і на що будуть витрачені спільні гроші співвласників. Відповідно до закону, всі питання мають вирішуватись на загальних зборах, а у нас незрозуміло, хто і що.
На листа я відповіді так і не отримав. Потім я вказував вимогу прозвітувати про виконану роботу в касовому банківському чеку за квартплату. Все було марно.
У 2019 р. були загальні збори співвласників і, як я розумію, щоб позбутися зайвих розмов, було замовлено аудиторську перевірку. І якесь приватне підприємство, за моїми припущеннями, хтось із своїх, після аудиту дає відповідь: “Відхилень немає”.
Але питання: “Чому загальні гроші вдома витрачаються без рішення загальних зборів?” так і лишився відкритим. Навіщо треба було витрачати 2 тис. грн. грошей співвласників на аудиторську перевірку? Щоб показати, що все гаразд?
Ми дивимося на інші будинки – ОСББ і бачимо, що там і бруківку кладуть, і двері поміняли, а у нас нічого по дому не робиться. Прив’язали свої зарплати до мінімалки, зарплатню собі піднімають, але нічого не роблять.
Протоколи загальних зборів та засідань правління для ознайомлення не надають. Я завжди про це питав відкрито.
Чому, наприклад, гроші за роботу слюсаря, який працював безоплатно і накопичував свою зарплату для того, щоб витратити її на користь для будинку, знову ж таки були витрачені без його відома на “потреби будинку” – на що конкретно, невідомо? Навіщо витрачати близько 2 тис. грн на електронний підпис у банку, якщо банк за програмою С-1 надає цей підпис безкоштовно? Чому зарплата працівникам ОСББ присвоюється без рішення загальних зборів? – питань багато.
Але, схоже, пошуки істини, окрім мене, мало кому цікаві.
Здебільшого, співвласники покірні: хтось не хоче сваритися з управдомом, хоча знає, як можна було б вигідніше для будинку вирішити те чи інше питання, хтось не хоче вникати у справи вдома через байдужість. На мене ж, за те, що я цікавлюсь справами будинку, плачу на його утримання та питаю, куди йдуть гроші – до суду подали!
З мене вимагали вибачень перед управдомом на загальних зборах та сплатити судовий збір у сумі близько 800 грн.
У лютому 2022 р. відбувся суд в Павлораді, який вирішив, що я невинний. Але позивачка не погодилася з таким рішенням. А в липні 2022 р. Апеляційний суд м. Дніпро відмовив управдому в позові та зобов’язав її виплатити мені 5 тис. грн моїх витрат на судові витрати та плюс судовий збір. Так наміри позивачки, яка намагалася позбавити мене моїх законних конституційних прав, на висловлювання моєї критичної думки щодо її діяльності як голови ОСББ, закінчилися для неї поразкою. Можливо, мій досвід комусь знадобиться.
Виконавчий лист я отримав у серпні 2022 р. Але до кінця війни, як мені пояснили, на ці виплати від управдому розраховувати не доводиться.
Хоча, я вважаю, що війна не може бути виправданням для посадової особи, яка нахабно порушує закон.
Який співвласник будинку молодец! Мабуть це перша “ластівка”в нашому місті у відстоюванні своїх законних конституційних прав співвласників багатоквартирних будинків в питанні управління багатоквартирним будинком ким завгодно : чи управителем, чи осбб. Запитань до управляючою компанії ПРОМЛІФТМЕРВІС в нашому місті Павлоград ще більше ніж до осбб. Ще все попереду. Посадові особи, які нахабно порушують Закон – повинні відповідати. Треба тільки співвласникам будинків, людині, будь який, бути небайдужій до того нахабства…
Мудрые давно перебрались в частный сектор, а хитрые возглавили кормушки, пиля через различные схематозы вожделенные вкусняшки, но самое большое зло во всей этой истории- это безграничная тупость ,безразличие и равнодушие коренных туземцев.
Повага СПІВВЛАСНИКУ ! На жаль таких людей мало.Більшість вичикуе ,,дурнійших”.
Честному человеку нечего скрывать. Что за проблема ознакомить совладельца дома с документами, когда все честно. А вот, когда у недобропорядочных управдомов все неблагополучно – поднимается вонь о плохих совладельцах.