Стоимость 1 га земли в Днепропетровской области ниже, чем в Литве или Латвии

2
5550

Владельцы земельных участков могут подсчитывать капитал – оказалось, что стоимость земли в Днепропетровской области одна из самых высоких. Госгеокадастр оценил 1 гектар днепропетровской земли в 30 251 гривну. И это цена должна вырасти вдвое. Об этом сообщает ДнепрОГА.

«Вартість гектару чорнозему на Дніпропетровщині серед найвищих в Україні – 30 251 грн. Таку оцінку дає Держгеокадастр. За прогнозами, з початком роботи ринку землі ціна зросте щонайменше вдвічі. Його в країні запустять вже влітку. Про це повідомили в департаменті економічного розвитку облдержадміністрації.

«В Україні втілюють одну з ключових реформ – земельну. Вона покликана звести нанівець корупцію у земельних відносинах, зробити їх відкритими та прозорими. А ще – дати потужний поштовх економіці держави, – розповіли в департаменті. – Для цього в країні скасували мораторій на продаж сільськогосподарської землі. Держгеокадастр зробив оцінку земель в кожному з регіонів. Проте вже з 1 липня вартість ділянки встановлюватиме ринок – тобто попит та пропозиція. За прогнозами, ціна на чорноземи може зрости щонайменше вдвічі».

Закон, який запроваджує ринок землі, Верховна Рада ухвалила навесні 2020-го. З 1 липня придбати її зможуть лише фізичні особи-громадяни України.
Справка: В Нидерландах стоимость 1 га земли составляет – 63,7 тыс. долл. США; во Франции – 7,4 тыс. долл. США; в Италии – 25,7 тыс. долл. США; в Испани – 16,1 тыс. долл. США; в Латвии- 1,4 тыс. долл. США; в Литве – 2,2 тыс. долл. США ; в Хорватии – 7,0 тыс. долл. США.

2 КОММЕНТАРИИ

  1. Я конечно извиняюсь, но чЬто за тупой бред в конце статьи? Это выходит что на минимальную пенсию украеньськый пэнсыонэр может купить 800 га земли в Литве(по 2,2 долл. за ГА). А еще жалуетесь чЬто усе плохо.

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ