Старший стрілець, за вироком Павлоградського суду, втратив військове звання і відправлений в дисбат

0
549

Старшого стрільця десантно-штурмового батальйону Павлоградським міськрайонним судом засуджено до двох років утримання в дисциплінарному батальйоні за відмову виконувати наказ командира.

Як повідомляється в матеріалах суду розміщених у ЄРДР, обвинувачень , з мотивів небажання виконувати свій конституційний обов`язок щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України у безпосередньому зіткненні з противником, 27 червня 2022 року, перебуваючи в місці тимчасового розташування тилового пункту управління десантно-штурмового батальйону військової частини в Краматорськогом районі Донецької області, отримавши законний усний наказ свого прямого начальника – заступника командира бригади з морально-психологічного забезпечення військової частини вибуття до командно-спостережного пункту 2 десантно-штурмового батальйону, для подальшого виконання завдань у складі своєї роти, відкрито відмовився виконати зазначений наказ начальника, чим підірвав бойову готовність та боєздатність підрозділу, що могло призвести до прориву російсько – окупаційними військами оборони Збройних Сил України на зазначеній ділянці оборони.

12.07.2022 року між прокурором Донецької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил та обвинуваченим у цьому провадженні, була укладена угода про визнання винуватості у відповідності до вимог ст.ст. 468-470, 472, 473 КПК України.

У підготовчому судовому засіданні обвинувачений  повністю визнав свою вину у скоєнні кримінального правопорушення, що йому інкримінований.

Суд ухвалив: визнати обвинуваченого винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.402 КК України, та призначити йому узгоджене сторонами покарання із застосуванням ст.69 КК України у вигляді позбавлення волі на строк 2 (два) роки з позбавленням військового звання «старший солдат».

На підставі ст.62 КК України  покарання у виді позбавлення волі на строк 2 (два) роки замінити на покарання у виді тримання у дисциплінарному батальйоні на строк 2 (два) роки.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ