Списки військовозобов’язаних, які не з’явилися за повістками в РТЦ, не можна вивішувати ні на парканах, ні в Facebook

0
455

Хтось народжується воїном, а хтось стає ним лише за необхідності захищати свою сім’ю. Але слабовільних і боязких, навіть, війна не може перетворити на справжніх солдатів.

Героям – слава! А як мають бути зазначені ті, хто не відгукнувся на заклик держави вступити до лав ЗСУ? Чи можна їх публічно ганьбити? Чи варто тикати пальцем у їхній бік і плювати їм услід, десь на ринку чи посеред вулиці?

Ні плювати, ні тикати законодавство України не радить. Про це керівництву Дніпровського РТЦ комплектування та соціальної підтримки офіційно нагадав Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

У вимозі сказано:

« Секретаріатом Уповноваженого Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини направлено вимогу до Дніпровського РТЦ комплектування та соціальної підтримки щодо ймовірного порушення законодавства про захист персональних даних.

З’ясувалося, що під час парламентського контролю за додержанням законодавства про захист персональних даних виявлено в соціальній мережі «Facebook» інформацію про неправомірне оприлюднення в публічних місцях населених пунктів Дніпропетровської області списків військовозобов’язаних, які не з’явилися до Дніпровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки після отримання повістки.

Розміщені списки містять відомості, за допомогою яких можна ідентифікувати конкретну особу, тобто персональні дані, обробка яких підпадає під дію Закону України «Про захист персональних даних».

Необхідно зазначити, що обробка персональних даних має здійснюватися для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб’єкта персональних даних, або у випадках, передбачених законами України, у порядку, встановленому законодавством. Працівники суб’єктів відносин, пов’язаних з персональними даними, зобов’язані не розголошувати персональні дані, які їм було довірено або які стали їм відомі у зв’язку з виконанням свої обов’язків.

З огляду на зазначене до вищезазначеного територіального центру Секретаріатом Уповноваженого спрямовано вимогу щодо необхідності проведення відповідної внутрішньої перевірки, вжиття заходів стосовно вилучення з місць розповсюдження зазначених списків та проведення роз’яснювальної роботи з метою запобігання порушенням законодавства».

Списки військовозобов’язаних, які не є за повістками в РТЦ, не можна вивішувати ні на парканах, ні в Facebook.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ