Анатолий Гриценко: «Почему наши дети дополнительно должны содержать еще и 700+ тысяч пенсионеров ОРДЛО?»

10
1192

Имеет ли Украина право тратить десятки миллиардов гривен на выплату пенсий гражданам оказавшимся в ОРДЛО.Должны ли содержать 700 тыс. пенсионеров, если налоги с территорий, на которых они проживают, поступают не в бюджет Украину, а ставленникам Российской федерации, которые захватили там власть?Что такое справледливость в отношении украинских работников и пенсионеров ОРДЛО. Об этом свое мнение на странице в Facebook, высказал лидер партии «Гражданская позиция» Анатолий Гриценко.

« Розумію, що нариваюся. “Мудрі” політики з цього питання уникають висловлюватися чітко, частіше грають у мовчанку. Мовчанку – вартістю в десятки мільярдів! Які Уряд спільно з Радою готові щороку віддавати ОРДЛО – тим самим обкрадаючи і заганяючи в злидні наших пенсіонерів.

Для цього вже зареєстровано законопроект 2083 від 26.11.19р. Цілих 17 авторів – Слуги народу, Батьківщина (в т.ч. Юлія Тимошенко), ОПЗЖ (Наталія Королевська), За майбутнє, позафракційні. Голосів напевно вистачить. Але…

Це – несправедливо!

Типовий міф, звучить найчастіше: “Пенсіонери ОРДЛО все своє життя працювали на Україну, сплачували їй податки, своєю роботою вони заслужили пенсію – тож тепер Україна зобов’язана цю пенсію їм платити”.

Чому це міф, фальш і неправда?

Тому що ні у вільній Україні, де ми з Вами живемо, ні на окупованих територіях ОРДЛО не було запроваджено раніше і зараз немає накопичувальної системи пенсійного страхування. Ні раніше, ні зараз з податків працюючих не відкладаються кошти на їхні персональні пенсійні рахунки, як це робиться у багатьох інших країнах, – щоб у старості вже непрацюючі могли на ті кошти жити.

А як же працює наша пенсійна система? Простими словами – діти утримують батьків. Діти-працюючі (і працедавці) зі своїх поточних податків формуть поточний Пенсійний фонд – і звідти йдуть поточні виплати батькам-пенсіонерам. Коштів ПФ на поточні виплати пенсій не вистачає, щороку не вистачає, тому з податків дітей-працюючих ПФ поповнюється ще й через поточний Державний бюджет.

Все це відбувається у реальному часі, в режимі онлайн – сьогодні на сьогодні: діти заробили – батьки пенсії отримали. Якщо не заробили – одразу проблеми з виплатою пенсій. (Наскільки не/ефективна така пенсійна система і як її нам з Вами треба змінювати, то окрема і дуже важлива тема, але сьогодні не про це).

Підсумую. Перше – оскільки наших пенсіонерів утримують наші діти, то чому наші діти додатково повинні утримувати ще й 700+ тисяч пенсіонерів ОРДЛО? Тим самим обкрадаючи своїх батьків-пенсіонерів? Я вважаю – не повинні! На території ОРДЛО, як і у вільній Україні, проживаючі там діти-працюючі (і працедавці) своїми податками повинні утримувати проживаючих там пенсіонерів-непрацюючих – і так буде справедливо!

Друге – якщо хтось із нинішніх пенсіонерів на території ОРДЛО, поки працював, за власним бажанням ще й формував для себе в банку чи страховій компанії власний додатковий пенсійний фонд (таких напевно небагато), то Держава Україна повинна повернути цим пенсіонерам ОРДЛО накопичені ними власні кошти – і так теж буде справедливо!

Покласти ж на наших дітей крім утримання своїх батьків ще й утримання 700+ тисяч батьків у ОРДЛО, на пенсії яких працюють їхні діти та ще й Росія їм доплачує, – я вважаю несправедливим!

Тому – Рада не повинна голосувати за несправедливий законопроект. Уряд не повинен його підтримувати, як би не тиснули Путін, чи західні партнери. В разі ж прийняття, Зеленський має право і повинен заветувати несправедливий закон.

».

10 КОММЕНТАРИИ

  1. А еще надо лишить пенсиона всех кто “размавляе” на мове ахрессора. Да Анатолий СтепановичЬ?

  2. Сами политиканы кашу заварили, а теперь людей мордуют. Откажись от своей пенсии сначала, Анатолий Гриценко, а потом рот раскрывай. Нет, лучшей закрой его и мозги включи. Эти люди твоих родителей пенсией обеспечивали, между прочим

  3. А правда, что на территории ОРДЛО пенсионеры и российскую (или ДНР, ЛНР) пенсию получают? Слышал, что пенсионеры там не хило живут.

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ