Шукаємо відповідь: що економніше – ліхтарик, свічка церковна, свічка польська або свічка в олії?

0
550

Допотопні свічки повернулися до нашого побуту. Практика показала, що електричні ліхтарики конкурувати зі свічками не можуть. Народ вираховує, що економніше: ліхтарик, свічка церковна, свічка польська або свічка в олії?

Розумних розмов вистачає.

– Усього за 40 гривень польські свічки. Горить без диму і гару, згідно з інструкцією, щонайменше 7 годин, – рекламує свій товар веселий продавец, що прилаштувався зі скринькою свічок біля прилавків з овочами. – Є свічки дешевше, – вистачає на 3 години.

Шукаємо відповідь: що економніше  - ліхтарик, свічка церковна, свічка польська або свічка в олії?-Надо взвешивать, – каже покупець, що стоїть навпроти нього, задумливо дивлячись на ящик з свічами. – Внук в интернете увидел, что одна свечка весит 400 грамм. Так эта и на 200 не тянет.

— Тю!.. Де ви бачили свічки по півкіло? Це десять штук, – пояснює продавець. – Парафін, він легкий. Це ж не ковбаса, щоб продавати на вагу.

– Парафин легкий, а цена тяжелая, – задумливо відповідає покупець. – Рассказали, что 6 часов будет гореть без перерыва. Жена купила. Но брехать-то зачем? В пятницу вечером выключили свет. Сидели при свечке и считали, сколько такое освещение обходится. Ну, сам посчитай: киловатт стоит 1 грн. 68 коп, это с телевизором и со всеми лампочками, – а свечка за 35 грн горела 2 часа. Включай свою свечку, – я буду смотреть на нее 7 часов.

– Купуєш свічку, – запалюй та дивися, скільки хочеш. Я продаю якісний товар. А ти хочеш, щоб я випробувальний полігон тут улаштував? – питає продавець.

– У нас свічка дві доби горіла, – втручається в розмову жінка похилого віку. – Тільки товста. Ну, за товщиною, як така картопля.

Жінка киває на ящик з картоплею, яка стоїть поряд.

– Это из чего ее надо сделать, чтобы двое суток горела? Из бетона что ли?
– Дві доби, – я вам кажу. – А ці тоненьки..

-А картошка почем? – запитує покупець.

– В АТБ – по 8 гривень, – каже жінка. – Задріпана курка по 150 гривень. Цукор – 33,60. Морквина – по 18, цибуля – по 30…

– Так я лучше картохи куплю, – каже покупець і звертается до продавця. – Свечку включать не будешь?

– Другим разом.

-А спичек нормальных нет?

-Сірників нема.

-Спички вообще не горят, – поскаржився покупец літний жінці. – Тоже без дыма, без запаха. Дурят народ. А списывают все на тяжелую экономику.

– Польські свічки! – кричит на весь рынок продавец. – Хай в вашей хаті буде світло!

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ