Роман Каптелов: Шахтеры-регрессники согласились, что функцию контроля над Фондом соцстрахования у государства забрать нельзя

0
1272

Шахтеры-регрессники Западного Донбасса, по инициативе народного депутата Романа Каптелова, все-таки, встретились с заместителем министра Министерства соцполитики, чтобы оговорить спорные моменты законопроекта 2275. Функция контроля за социальными выплатами для шахтеров-регрессников остается за государством.

Шахтеры не были согласны с нарушением паритетности — равного представительства сторон в ФСС: работодателя, государства и профсоюзов. У государства отныне в Фонде будет большинство голосов.

Об этом сообщает на своей странице в Facebook народный депутат по 36-му округу Роман Каптелов.

Роман Каптелов: Шахтеры-регрессники согласились,  что функцию контроля над Фондом соцстрахования у государства забрать нельзя“Як і було обіцяно, відбулася зустріч із представниками громадських організацій, що діють від імені шахтарів-регресників не тільки нашого округу, а й у цілому України. На цій зустрічі було обговорено пропозиції до проєкту закону №2275 «Про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації функціонування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування».
На зустрічі були присутні заступник Міністра соціальної політики та голова Фонду соціального страхування Олег Коваль, депутати Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, що є авторами законопроекту і представники ГО.

За результатами обговорень зійшлися на тому, що функцію контролю в держави забирати не можна, інакше ми втратимо гарантію виплат, адже саме держава буде нести відповідальність за виплати й компенсації. За відсутності більшості в правлінні держава втратить таку можливість. Також роз’яснили, що згідно з конвенцією МОПа суб’єктами соціального діалогу є держава, роботодавці та профспілки, отже, включення до Фонду представників постраждалих осіб не є можливим.

Проте розглянули рішення, які плануються стосовно Фонду та законодавства, що регламентує соціальне страхування, серед іншого ішлося про цілковите перезавантаження правління Фонду, прийняття бюджету Фонду на наступний рік та обрання нового голови Фонду. Плануємо низку рішень для посилення контролю використання публічних фінансів. Так наприклад, буде надана можливість для ГО ініціювати подачу позовів до суду та можливість для Рахункової палати контролювати ефективність використання коштів у Фонді,” – сообщил Роман Каптелов.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ