У Дніпропетровській області СБУ знешкодила чотирьох ворожих агітаторів

0
406

Служба безпеки нейтралізувала міжрегіональну мережу прокремлівських інтернет-агітаторів у ході слідчо-оперативних дій у Дніпропетровській, Запорізькій, Львівській, Миколаївській та Черкаській областях.

Зловмисники публічно виправдовували російську збройну агресію та закликали до захоплення державної влади в Україні.

Для проведення інформаційних диверсій вони створили десятки спеціалізованих Телеграм-каналів та профілів у соцмережах.Деструктивний контент «підхоплювали» з пропагандистських інтернет-ресурсів країни-агресора.

Під час обшуків за місцями перебування фігурантів правоохоронці виявили комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами інформаційно-підривної діяльності.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили дев’ятьом учасникам агітаційної «мережі» про підозру у вчиненні злочинів проти державної безпеки України.

Так, у Дніпропетровській області:

заблоковано діяльність чотирьох ворожих агітаторів, які через інтернет дискредитували підрозділи Сил оборони.

При цьому у коментарях під власними «публікаціями» вони підтримували дії російських агресорів та виправдовували їхні воєнні злочини, зокрема ракетні удари по українських містах.

На Миколаївщині:

затримано очільника місцевої громадської організації на публічних закликах до насильницького захоплення влади в регіоні.

Встановлено, що зловмисник був прибічником прокремлівського руху «народовластие» і своїми діями намагався розхитувати внутрішньо-політичну обстановку на півдні України.

У Запорізькій області:

викрито ще двох ворожих поплічників. Перший – закликав своїх знайомих, які переселились до Львова, не вірити українській владі та повертатись в Запоріжжя для підтримки російських окупантів.

Наступна поплічниця агресора – мешканка обласного центру. У спілкуванні із своїми знайомими вона виправдовувала повномасштабне вторгнення рф і підтримувала «приєднання» регіону до складу росії.

У межах кримінальних проваджень за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);
ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
ст. 436 (пропаганда війни);
ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників)
тривають слідчі дії для притягнення винних до відповідальності.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ