Игры с углем: рынку электроэнергии в Украине угрожает разруха

1
313

Если верить Владимиру Путину, который очень обеспокоен судьбой Украина, выработка электроэнергии за 30 лет в Украине сократилась практически вдвое. Но и без Владимира Путина мы наблюдаем, что игры с углем и с тарифами на электроэнергию, в Украине, продолжаются  бесконечно.

Нас беспрестанно пугают, что угля на складах ТЭС катастрофически не хватает, ТЭС закрываются на ремонт, а генерации электроэнергии грозит катастрофа. А отопительный сезон 2021/2022 гг. под угрозой срыва. «Центренерго» сегодня работает на грани производственных возможностей.

Об этом сообщает пресс-служба предприятия:

« ПАТ «Центренерго» є єдиним гарантованим споживачем вугільної продукції державних вугледобувних підприємств. Ця обставина безумовно накладає на Компанію значні витрати по виконанню зобов’язання першочергової оплати за отриману вугільну продукцію.

В зв’язку з критичною ситуацією, що склалась на ринку електричної енергії в Україні ПАТ «Центренерго» зіткнулось з масовою відмовою контрагентів за двосторонніми договорами виконувати свої зобов’язання, щодо відбору електричної енергії.

А також останнім часом спостерігається збільшення випадків залучення енергоблоків ТЕС ПАТ «Центренерго» до виконання диспетчерських команд, пов’язаних із забезпеченням операційної безпеки об’єднаної енергетичної системи України. При цьому, склад залученого в роботу устаткування значно перевищує передбачені Прогнозним балансом електроенергії ОЕС України на 2021 рік.

Через знаходження низки енергоблоків теплової генерації з приватного сектору в аварійних ремонтах (станом на 19.07.2021 року – 9 одиниць), ПАТ «Центренерго» залишається єдиним надійним учасником ринку електричної енергії України, який забезпечує сталість роботи ОЕС. На відміну від приватних теплових генерацій ПАТ «Центренерго», як генерація 78% акцій якої належить Державі, не має можливості виводити блоки в аварійний ремонт.

В свою чергу, зменшення надходження коштів значно ускладнює підготовку до проходження осінньо-зимового періоду 21/22 років. Через нестачу обігових коштів під загрозою своєчасне виконання ремонтної програми Товариства.

Також, під загрозою опинилось накопичення достатніх запасів вугілля на складах ТЕС Товариства».

1 КОММЕНТАРИЙ

  1. Чем басни чесать пусть расскажут когда “очень надежные” Ринатику долги вернут.

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ