Рух на дорозі має бути тільки кроком !

0
408

З метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму на території України в період з 20 серпня по 20 вересня 2016 року проводяться профілактичні заходи «Увага! Діти на дорозі».

Безпека на дорозі – це основа благополучного пересування, тому підвищений рівень уважності просто необхідний. Особливо це стосується тих ділянок шляху, де можуть раптово з’явитися діти. Школи, дитячі садки, є найбільш поширеними такими місцями, тому на прилеглій дорозі можна зустріти відповідний попереджувальний знак – «Обережно, діти».

На передодні навчального року співробітники сектору патрульної поліції по забезпеченню безпеки дорожнього руху Павлоградського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області нагадують правила безпеки дітей на дорозі.

З раннього дитинства необхідно роз’яснювати дитині правила дорожнього руху для пішоходів, зміцнюючи знання власним прикладом. Дітям потрібно знати наступні положення, які важливо виконувати за будь-яких обставин:

– переходити вулицю треба тільки в тих місцях, де є дорожня розмітка: «зебра», і на зелений колір світлофора;
– найкраще забезпечують дорослі безпеку на дорозі для дітей, які йдуть самостійно, важливо почекати будь-яких дорослих, і разом з ними перейти дорогу;
– ні в якому разі не можна перебігати проїжджу частину – рух на дорозі має бути тільки кроком;
– не слід поспішати виходити на дорогу, пропустивши перший же рухомий автомобіль, за ним можуть їхати інші машини;
– переходячи проїжджу частину, для дітей важливо знати, що в першу чергу слід подивитися наліво, після перетину половини дороги – праворуч;
– автомобілі громадського транспорту: автобуси, маршрутні таксі – небезпечно обходити з будь-якої сторони, як спереду, так ззаду.
– перейти вулицю краще по переходу, пройшовши «зайві» метри вправо або вліво вздовж дороги;
– на зупинках громадського транспорту не можна стояти на узбіччі, але потрібно перебувати на спеціальному майданчику.

Кожній дитині важливо усвідомити, що дорога являє собою небезпеку для життя.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ