Ні для кого не секрет, що поліцейські самі вчиняють кримінальні злочини: вимагають гроші, катують затриманих чи співпрацюють із бандитськими угрупованнями. За статистикою, щороку, з 10 тис. поліцейських Дніпропетровщини, до суду залучається до 30 осіб.
У поточному році прокурорами Дніпропетровської обласної прокуратури направлено до суду обвинувальні акти стосовно 11 поліцейських, 5 з яких у сфері корупції.
9 поліцейських отримали повідомлення про підозру у 8 кримінальних провадженнях, троє з них перебувають у розшуку.
Про це повідомляє прокуратура Дніпропетровської області.
За 2022 рік до суду направлено обвинувальні акти у 26 кримінальних провадженнях відносно 35 поліцейських, зокрема 18 у сфері корупції.
Так, наприклад, повідомлено про підозру старшому інспектору одного із управлінь поліції області за фактом умисного вбивства (ч. 1 ст. 115 КК України). Встановлено, що перебуваючи за місцем мешкання, підозрюваний із табельної вогнепальної зброї – пістолета Макарова – здійснив постріл в голову знайомому, що призвело до смерті потерпілого. Наразі поліцейський перебуває під вартою.
Ще одного поліцейського було викрито у Новомосковського районі під час отримання неправомірної вигоди. Оперуповноважений місцевого відділу поліції вимагав 10000 доларів США за вплив на зміну кваліфікації у кримінальному провадженні та звільнення від відбування покарання. Йому повідомлено про підозру за зловживання впливом (ч. 2 ст. 369-2 КК України).
Начальнику сектору одного із районних управлінь поліції області повідомлено про підозру у збиранні та передачі представникам іноземної організації відомостей, що становлять службову інформацію (ч. 2 ст. 330 КК України). Поліцейський за 700 доларів США передав громадянину наявну в нього службову інформацію, отриману в процесі здійснення оперативно-розшукової діяльності стосовно абонентського номера та здійснених із нього дзвінків.
Ще одну підозру отримав заступник начальника одного із відділень поліції області. Він вимагав та одержав неправомірну вигоду – 70 тис. грн від місцевої мешканки (ч. 3 ст. 368 КК України). За таку «суму відкупних» за закриття кримінального провадження.
За принципової позиції прокурорів Дніпропетровської обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно оперуповноваженого Управління міграційної поліції області за фактом одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення (ч. 2 ст. 369-2 КК України). Правоохоронець отримав 40 тис. гривень хабара від підприємця. За ці кошти він обіцяв вплинути на службових осіб при вирішенні питання щодо подальшої безперешкодної незаконної діяльності підприємця.
Також до суду скеровано обвинувальний акт стосовно патрульного поліцейського за фактом перевищення службових повноважень та спричинення тілесних ушкоджень місцевому мешканцю під час відпрацювання виклику (ч. 2 ст. 365 КК України).
Заходи з викриття протиправної діяльності проводилися прокурорами спільно зі слідчими територіального управління ДБР, розташованого у місті Полтаві, оперативниками Дніпропетровського управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції та УСБУ області.