Реформа, як вирок?

3
840

Впровадження ще одної української «реформи» – медичної – як працівники медичної галузі, так і пацієнти (теперішні й майбутні) чекають з великим острахом. Тим більше, що «її дія» почалася вже в цьому, 2018 році. І, за першими висновками минулих трьох місяців, цей острах повністю підтверджується.Реформа, як вирок?

Народний депутат України А.В. Мартовицький, ще в період розробки цієї «реформи» застерігав, що вона порушує статтю 49 Коституції України тому що в ній чітко записано: «Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу и медичне страхування. Охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально – економічних, медико – санітарних і оздоровчо – профілактичних програм.

Держава створює умови для ефективного й доступного для всіх громадян медичного обслуговування. В державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безкоштовно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвитку лікувальних закладів всіх форм власності».

Про це Артур Володимирович нагадав час ініційованій ним зустрічі з медичними працівниками Павлоградського району. А перед цим з коротким повідомленням про стан справ у медичній сфері району виступила начальник відділу охорони здоров’я Л.В. Смєловська. І, згідно даним, що маються на сьогоднішній день, у районної медицини маються великі проблеми. Перш за все – фінансові, які несуть основний негатив як для самих медиків, так і для пацієнтів лікувальних закладів первинної медичної допомоги. Так, наприклад, анонсуючи «реформування» первинної ланки з початку липня цього року, держава виділила медичну субвенцію на перші півроку у розмірі лише 18% від потреби замість 40%. Тому основне утримання районного Центру первинної медичної допомогли «лягло» на плечі двох, фінансово спроможних, об’єднаних сільських громад – Богданівської і Троїцької. Решта громад не забезпечили в повному обсязі спів фінансування Центру, внаслідок чого відбулося скорочення 26 штатних посад. Тобто, 26 медичних спеціалістів залишились без роботи.

Кошти державної медичної субвенції на утримання Центру не спрямовувались. А для надання якісної медичної допомоги мешканцям району вкрай необхідно збільшити, як мінімум, у три рази фінансування первинної ланки з Державного бюджету. Виділені на сьогоднішній день державні кошти не можуть забезпечити гідну зарплату медичним працівникам, надання невідкладної та паліативної допомоги населенню, проведення необхідних лабораторних аналізів.

Реформа, як вирок?
Під час проведення зустрічі, народний депутат в своєму виступі зазначив, що ця «медична псевдореформа» фактично спрямована на значне скорочення фінансування медичної галузі країни, а це, безумовно, призведе до скорочення кількості робочих місць і вимусить наших медичних працівників, як і працівників інших галузей, що втратили роботу, шукати «свого щастя» за кордоном. Адже за кілька останніх років з України виїхали «на заробітки» в інші країни біля 67 тисяч лише медичних робітників! Тобто, нинішня влада, замість того, щоб створювати нові робочі місця, лишає роботи і примушує працездатних українців виїжджати за кордон.

Як слідство цих антинародних кроків – значне зменшення надходжень до бюджетів всіх рівнів, втрата кваліфікованих працівників, подальший розвал економіки і зубожіння простих громадян держави. А значне погіршення медичного обслуговування – це підвищення рівня смертності населення, особливо – серед людей похилого віку – пенсіонерів і дітей. Та й що можна очікувати від особи, яка керує однією з самих значущих в житті кожної людини галузі, але не є громадянкою України і не має медичної освіти!

Взагалі, «виконуючим обов’язки», згідно законодавству України, посадова особа, така, як міністр, може бути лише три місяці, а У. Супрун «виконує обов’язки» керівника МОЗ вже біля двох років! І все це – при повному потуранні керівництва держави! Зважаючи на антиконституціонність самої суті «нової медичної псевдо реформи», що зараз примусово, завдяки бездумному голосуванні за неї парламентської «коаліції», впроваджується в країні всіма гілками влади, в першу чергу – підпорядкованими Президенту і Прем’єр-міністру, народні депутати фракції «Опозиційний блок» направили до Конституційного суду України подання про скасування цієї «медичної реформи», як такої, що не відповідає Конституції нашої держави та веде до повного краху всієї медичної галузі. Під цим подання стоїть підпис і народного депутата України від нашого регіону Артура Мартовицького.

Запитань від учасників зустрічі до народного депутата не було. Але явно була помітна і їх очах зневіреність у тому, що керівництво держави хоч колись почне згадувати про своїх пересічних громадян, намагатися допомогти їм вижити в цей складний для кожного з нас час…

А на самому початку зустрічі народного депутата з медичними працівниками Павлоградського району відбулась приємна подія: закінчився черговий районний Конкурс на кращу медичну сестру «Кращий за професією». І Артур Володимирович привітав переможниць цього Конкурсу та вручив їм книги «Україна – це моя країна» з іменними написами.

Наша держава багата талановитими, працелюбними, творчими людьми, вміння яких цінується у всьому світі. І багато з них не за власним бажанням покидають Україну. Їм штучно створюють такі умови різні «псевдореформатори» своїми «псевдореформами». Шкода, дуже шкода…

3 КОММЕНТАРИИ

  1. Зачем медицине сейчас финансирование? Пациенты для чего? Качай с них это финансирование медицины Украины. Кто не хочет платить пусть подыхают или покидают страну. Украинцы должны быть богатыми и здоровыми.

    • Особо тормознутому поясняю-то что ты себе взяло на карман не пойдет на ремонты, зарплату и коммуналку. Так что не строй умного.

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ