Путін завдає удару по шахтах Донбасу та по джерелах питної води

0
522

Четверту добу немає електроенергії в м.Селидове (Донеччина), в населених пунктах навколо. Знеструмлені шахти ДП «Селилдіввугілля».

Про це повідомляє голова НПГУ Михайло Волинець на своїй сторінці у Facebook.

“Почався процес затоплення шахт і якщо він буде неконтрольованим – виникне загроза підняття рівня брудних, отруйних шахтних вод до рівня ґрунтових вод, питного шару – буде отруєно все навколо. Включно з родючим шаром землі, з чорноземом.

Крім того, ця вода по тріщинах, по гірничих виробках може потрапляти в шахти, де ведеться видобуток вугілля на нижніх горизонтах, на глибинах з 800 – 1 400 м. Що може вплинути на видобуток вугілля і цього неможливо допустити в умовах зимового періоду та дефіциту електроенергії.

Так, енергетики вживають всіх необхідних заходів, щоб стабілізувати ситуацію. Але і їм потрібна допомога.

Озвучив ситуацію по Селидовому на нараді Міненерго з розгляду проблемних питань діяльності державних вугледобувних підприємств”, – написав Михайло Волинець.

Станом на 13.00 5 січня, за повідомленням очільника місцевої організації Незалежна профспілка гірників України міст Селидове і Новогродівка Сергія Павлова, в роботі ДП «Селидіввугілля» є декілька більш-менш позитивних моментів.

Після наради у міністра енергетики, завдяки максимально докладеним зусиллям, на підприємство все ж змогли відновити подачу електроенергії. Незалежна профспілка гірників України не погодилась з ініціативою адміністрації ДП відправити працівників у простій. І при наявності електроенергії, людей зараз вживаються заходи по відкачуванню води та порятунку шахт «Україна» та «Котляревська».
На «Україні» вже приступили до відкачування води. На «Котляревській» затоплений конвеєрний штрек, але гірники врятували енергопотяг. Вживаються заходи, проводиться підготовча робота з відкачування води з гірничих виробок і шахти в цілому.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ