Наразі все більше людей скаржаться на проблеми з пам’яттю.
Чи спостерігали Ви, що багато письменників ,науковців ,артистів, людей творчих професій до самих поважних років зберігають світлий розум. Це ті люди, яким в силу професії необхідно щось постійно запам’ятовувати, стикатись з чимось новим чи напружувати пам’ять.
Сучасна людина відповідь на будь яке питання може знайти в інтернеті. І це добре. Погано те ,що розуміння того ,що інформація є в і-неті відбиває у людини бажання запам’ятовувати цю інформацію.
Якщо людина мало ходить-її мязи повільно атрофуються. Так і мозок. Якщо його постійно не тренувати,то з роками ми втрачаємо пам’ять. Регулярне фізичне навантаження рятує від недоумства.
Одним із дієвих засобів збереження памяті є постійне ії тренування.
Тренуйте пам’ять згадуючи вірші, які ви колись вчили,танці які колись танцювали, номери телефонів, якими користуєтеся. Згадуйте все, що можете пригадати ,все що цікавого з Вами відбувалося.
Кожен Ваш день має бути відмінним від попереднього- новим шляхом на роботу чи новою чашкою, з якої ви п’єте ранковий чай. Змінюйте частіше раціон,експериментуйте зі стравами.
Навчіться і займайтесь тим, що раніше не вміли.
Кожного ранку вивчайте щось нове – маленький вірш, нові іноземні слова і кожного року відвідуйте нові курси чи підвищуйте свою кваліфікацію.
Оточуйте себе молоддю. Від неї нерідко можна дізнатись щось корисне і залишатись завжди сучасним.
Періодично проходьте тести чи вирішуйте інтелектуальні задачки, які можна знайти в і-неті.
Корисно вивчати історію, події далекого минулого. Подібні знання нерідко допомагають зрозуміти хід сучасних подій і однозначно збагачують пам’ять.
Тренувати пам’ять можна як з допомогою книжок, журналів так і з допомогою і-нету.
Збагачуючи пам’ять історією, людина проживає тисячі життів, стаючи начебто учасником тих подій.
А ті хто не намагався збагатити пам’ять, ті проживуть одне своє життя, монотонне і не забарвлене сильними емоціями.
Чим більше творчості і спонтанності в Вашому житті, тим надовше Ви збережете пам’ять і інтелект!
Павлоградський міський психіатр ГАМІЙ Н.В.