“Зооконтроль” проведет отлов и стерилизацию бездомных животных в Терновке

0
451

Европа, судя по отношению к бездомным животным, уже дошла и до Терновки. Здесь с 7 по 21 июня ОО “Зооконтроль” будет осуществлять отлов и стерилизацию бездомных животных.

Об этом сообщает пресс-служба Терновского горисполкома.

“Практично у кожному населеному пункті України є безпритульні собаки. Можна зустріти хоча б одну собаку, яка спить на зупинці громадського транспорту або бігає по території місцевого ринку. Іноді бачиш цілу зграю тварин, які спокійнісінько лежать на квітниках або біля магазинів, де іноді їх підгодовують. Та час від часу люди починають скаржитися, що собаки можуть бути агресивними і нападати на людей. Люди по різному ставляться до них: одні намагаються годувати та прилаштувати, інші – обурені гавкітом зграй, а подекуди трапляються і випадки жорстокого поводження та вбивства безпритульних тварин.

ГО «ЗооКонтроль» працює саме за такою – гуманною програмою поводження з бездоглядними тваринами:

– вилов тварин,

– щеплення від сказу,

– стерилізація,

– ідентифікація мікрочипом та биркою,

– внесення до власного Реєстру задля швидкої ідентифікації тварини у разі потреби,

– перетримка та повернення до місця перебування.

Тварина виловлюється кінологами-ловцями, що пройшли спецпідготовку в профільному навчальному закладі МНС та мають всі обов’язкові профілактичні щеплення. Виловлені тварини доставляються спеціальним транспортом до ветеринарного комплексу, де працюють кваліфіковані ветеринарні лікарі. Клітки, у яких будуть перебувати тварини, комфортні, обов’язково дезінфікуються. Тварину оглядає ветеринар. Робиться щеплення від сказу. Тварини знаходяться на ветеринарному комплексі під наглядом ветеринарів протягом 5-7 діб. За цей час їх стерилізують, ідентифікують мікрочипом та биркою.

Стерилізації проводяться під загальним наркозом, з використанням сучасних медикаментів і методик. Під час операції ветеринари використовують апарат біозварювання тканин провідного українського виробника СВАМЕД. Апарат використовується в людській медицині для проведення операцій при венозній хворобі, видалення апендиксу, пересадці органів тощо. Технологія, що використовується при роботі апарату, сприяє швидкому загоєнню післяопераційних ран, мінімізує крововтрати, зменшує період реабілітації тварин до 2-х днів.

Після операції тварині в холку вводиться індивідуальний ідентифікатор – електронний чип. Така практика дає змогу у разі нагальної потреби (покус тварини) ідентифікувати тварину та проводити системні щорічні обробки і щеплення для боротьби з небезпечними інфекціями.

Відлов тварин до випуску проходить у середньому тиждень. Перетримка тварин, або карантинування обов’язкове згідно з Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Потім стерилізовані та чиповані тварини повертаються у місце попереднього перебування.

Заявки з 7.06.2021р. по 21.06.2021р. на вилов і стерилізацію безпритульних тварин приймаються за телефоном гарачої лінії Тернівської міської ради – 0800-507-180, УЖКГ та КБ Тернівської міської ради – 0662832959 і по телефону прес-служби громадської організації «ЗооКонтроль» – 0681792950.

За номером «ЗооКонтроля» також можна звернутися при бажанні взяти бездомного чотирилапого друга в сім’ю після операції”, – говорится в сообщении.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ