Павлоград опять заподозрили в связях с императором Павлом, – просят переименовать

0
536

16 июня в Павлограде была зарегистрирована петиция о переименовании города Павлограда в Матвеевскую Слободу. Предложение внес Евгений Молдаванов. На 17 июня петиция набрала 30 голосов из 500 необходимых. Осталось 89 дней до конца сбора подписей.

В петиции, в частности, говорится о необходимости вернуть городу историческое название, раз и навсегда отделавшись от российского наследия:

“Перейменування міста Павлограда, та повернення історичної назви – Матвіївська Слобода.
Небайдужа громадськість просить розглянути та підтримати питання щодо справедливого повернення історичної назви місту – Матвіївська Слобода.

У сучасних історичних реаліях, росія здійснює воєнний напад на Україну, з метою втілення своїх хворих імперських амбіцій – поширення руського “миру” (колонізації та геноциду).

Упродовж століть російська влада нищила все українське ведучи тим самим свою експансіоністську політику.

Колишня слобода Матвіївка Самарської паланки, яка була названа на честь осадчого тодішнього поселення – відставного старшини Війська Запорізького Низового Матвія Хижняка (Хижняківського), з приходом московських загарбників була перейменована спочатку в честь окупаційного військового формування Луганського пікінерного полку – слобода Луганська. Згодом населений пункт було перейменовано в честь спадкоємця престолу російської імперії – павла першого.

павло перший нічим для міста не відзначився, в ньому не жив та навіть не бував. Його можна згадати лише продовженням традиційної для московії колоніальної національної політики проти України. Самодура та психічно неврівноваженого імператора було вбито незадоволеними його внутрішньою та зовнішньою політикою широких дворянських та військових кіл.

Топонім Павлоград – це один з наслідків російської ідеології. Там де існують русизми рано чи пізно приходить руський “мир”.

Виходячи з вищевикладеного виникла доцільність дерусифікації топонімів, яку необхідно розпочати з назви міста”, – говорится в петиции.

К слову, Павлоград – не единственный город, инициирующий переименование.

Читайте по теме: Новоселица, Новобогородск, Новая Палестина,- Новомосковску предстоит себе выбрать новое имя

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ